1. YAZARLAR

  2. Sabri YALIN

  3. BU KATLİAMI KİMLER YAPTI?
Sabri YALIN

Sabri YALIN

Yazarın Tüm Yazıları >

BU KATLİAMI KİMLER YAPTI?

A+A-

 

1 Kasım seçimlerine yaklaşırken ülkemizde olağan dışı şeyler oluyor.. Ankara’da sendikalar “Emek, Barış, Demokrasi” sloganıyla bir araya gelerek miting düzenlemek istediler.Bu miting "Savaşa İnat, Barış" gibi başlıklarla gerçekleştirilecekti. Düzenleyicileri arasında DİSK, KESK, TMMOB ve Tabipler Birliği gibi sendika ve meslek örgütleri yer alıyordu.Ancak miting daha gerçekleşemeden Ankara Garı önünde ardarda iki büyük patlama meydana geldi. Yüze yakın ölü ve yüzlerce yaralı..Bu, resmen bir katliamdı..

Ankara Katliamının Sorumluları KİMLEDİR?

Bu katliamı ister DAEŞ, ister PKK ve ister DHKPC yapmış olsun, bunun bir vahşet olduğu gerçeğini değiştirir miydi? Bu katliamın sorumlusu tek kişi değildi.İktidarı, muhalefeti, milletvekilleri, yöneticileri, akademisyenleri, köşe yazarları, işadamları, sivil toplum kuruluşları ve dahaları.. Ankara’nın göbeğinde, yüz binlerce insanın katılacağı bir mitingde patlatılan bombadan daha önce nasıl haber alınamıyordu? Durumu önceden öğrenenler ilgililere neden bilgi vermiyordu? Yok, eğer haber vermişlerse gerekli önlem niçin alınamıyordu?Bu katliam, kirli seçim hesapları için nasıl alet olarak kullanılabiliyordu?Yani konuyla alakalı herkes bunun direkt ya da endirekt sorumluları idi.bu katliam

NE AMAÇLA YAPILDI?

Yüzlerce insanı yok eden bu katliamın nedenleri yanıtlanmaya çalışılırken alt alta şunları sıralamak mümkündü:.Halkta korku ve panik oluşturarak, güven duygusunu ortadan kaldırmak,Yurttaşların sokağa dökülmesini sağlamak,Kardeşi kardeşle birbirine kırdırmak,Ülkemizi bölmek ve çatışma kültürünü artırmak..Meydana gelecek kaos ortamında 1 Kasım seçimlerini iptal ettirmek, Türk dış politikasını değiştirmek. Türkiye’yi Ortadoğu’daki kargaşa ortamına sürüklemek..Türk devletine “ben, istediğim zaman zarar veririm” gözdağı vermek, Türkiye’nin “huzursuz” bir ülke olduğu imajını oluşturmak.Ve sonuçta, bu coğrafyanın haritasının değişmesini sağlamak.

DEĞERLENDİRME

Şurası akıldan çıkarılmamalıdır ki, siyasi hesap sormak, sokaklarda ve meydanlarda adam öldürmekle değil, sandıklarda görüşlerini belirtmek için oyunu kullanmakla yapılır..Ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar, Türkiye bu girdaptan çıkacaktır.Milli birlik ve beraberliğimizi bozmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Bu topraklarda çocuklarımız ve torunlarımız mahşer gününe kadar el ele huzur ve esenlik içinde yaşayacaklardır.İyi haftalar..

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.