1. YAZARLAR

  2. İnci TULUNAY

  3. Bu halkı yoksulluktan kurtarın ..
İnci TULUNAY

İnci TULUNAY

Yazarın Tüm Yazıları >

Bu halkı yoksulluktan kurtarın ..

A+A-

 

Ne çocuklarına burs vermek zorunda kalırsınız, ne de töhmet altında kalırsınız böylece..

Bir yanda  dinci, diğer yanda cumhuriyetçi diye  ayrılan bu gençler bizim gençlerimiz hey…

Siz ne yaptığınızı biliyor musunuz?

Biliyorsunuz, biliyorsunuz, bile bile yapıyorsunuz!!

Her iki ucu keskin bıçak..Neresinden tutarsak  tutalım, her iki tarafı da canımızı yakıyor..Gençlerimize yardım eli mi uzatıyorsunuz,yoksa benlikleri ile mi oynuyorsunuz..

Aç insan, yoksul insan kandırabilir insandır..Kanmasa bile inanmadığı halde başka çaresi olmadığı için, başka bir çıkar yolu olmadığı için kendisine uzanan ele tutunur ..Kimse kimseye bir hesabı olmadan el uzatmaz !! Kimse kimseye babasının hayrına yardım etmez.Gerçek hayır sahiplerini tenzi etmek istiyorum.Onlar , ne dil, ne din, ne ırk, ne de cinsiyet ayrımı yapmadan, hatta tamamen gözlerden uzak yaparlar yardımlarını zaten..Kimse duymadan, görmeden..İster dini inançları doğrultusunda kapalı olsun, ister inancını yüreğinde taşısın, ne olursa olsun kızlarımız, kadınlarımız bilinçlenmeli, eğitilmeli, öğrenmeli..Bunu yapamadıkları takdirde, onlara uzanan ellere dikkat etmeli..Eğitimli kadın ya da erkek fark etmez, ailesine, işine , vatanına ve milletine daha faydalı olmaz mı?

Bir yardım kuruluşundan fışkıran dolandırıcılıklar, diğer bir yanda başka bir yardım kuruluşundan fışkıran misyonerlik iddiaları..Yardım kuruluşlarının bu kadar fazla olması da ayrı bir yazı konusu fakat, ne kadar fazla olduklarına dikkat ediyor musunuz?

Yardıma muhtaç bir toplum haline geldik!

Her metrekaresinden bolluk , bereket fışkıran topraklarımda üretim yok denecek kadar az..

Üç yanı deniz..Dört mevsim…Taa , cumhuriyetin ilk kurulduğu yıllardan bu yana,

İnönü’ler, Menderes’ler, Demirel’ler, Erbakan’lar, Özal’lar, Çiller’ler, Yılmaz’lar halkın refah düzeyinin yükseltilmesini görünmez bir yerlere koyup partilerine yandaş devletten geçinmeci asalak zengin yandaşlar ortaya çıkarmışlardır. Bir zamanlar sol rüzgarların estiği büyük kentlerin köyden göçmüş insanlarının oluşturduğu varoşlar bugün din maskesi takınmış tarikat gruplarının etki alanındadır. Hiçbir parti bir avuç yandaşının çıkarlarına hizmet yerine halkın gelir düzeyinin arttırılması, refah düzeyinin yükseltilmesi gibi bir amaç taşımaz. Vaatler ve verilen sözler sadece oyların alınmasına yöneliktir,

İktidara gelindiğinde hemen unutulur ..

Bir daha da hatırlanmaz..

Bu güne kadar halkçılık,Atatürkçülük, milliyetçilik, laiklik,cumhuriyetçilik vatancılık, bayrakçılık, Müslümanlık, gibi değerleri kullanarak siyaset yapanlar,halkın çektiği ekonomik sıkıntılardan bir haber sırça köşklerin camlarından bakarak dışarıdan aldıkları direktiflerle sözüm ona ülke yönetmişler ve göstermelik seçimlerle sadece yer değiştirmiş.

Yıllardır nice parti iktidara gelmiş gitmiş ama her ne hikmetse o asgari ücret denen şey insanca ailece yaşanabilecek bir rakama yükseltilememiştir.

Evet .. Bu halkı yoksulluktan kurtarın ..Daha fazla birbirinden kopmadan, birbirine yabancılaşmadan ..Daha fazla ellere muhtaç olmadan..Daha fazla dibe batmadan.. Bu halkı yoksulluktan kurtarın ..  İnsanca , AİLECE yaşanabilecek bir gelir düzeyine ulaştırın..Değerlerimiz yok olmadan yapın bunu..Acele edin ..

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum