1. YAZARLAR

  2. İnci TULUNAY

  3. BÖYLE Mİ DEVAM EDECEK?
İnci TULUNAY

İnci TULUNAY

Yazarın Tüm Yazıları >

BÖYLE Mİ DEVAM EDECEK?

A+A-

Bir bizden bir onlardan , bir bizim canımız yanıyor, bir onların, onlar bizim askerlerimizi şehit ediyor, bizimkiler onları..Bu böyle 24  yıldır devam ediyor.. Bitmiyor, bitmiyor..Hala devam ediyor..

“Genelkurmay Başkanlığı İletişim Daire Başkanı Tuğgeneral Metin Gürak, 26 Eylülden bugüne kadar meydana gelen olaylarda toplam 43 teröristin etkisiz hale getirildiğini, çoğu 15 ile 24 yaşları arasındaki 10 teröristin de teslim olduğunu bildirdi.”

“İşte bana bunu düşündüren cümle..”

Hatta bir çoğunuz bana “Ne olmasını bekliyordun peki yanlarına mı kalacaktı “ diyeceksiniz biliyorum.Kimsenin yaptığı yanına kar kalmaz.Hatta kim ne yaparsa kendine yapar!!İyilik te yapan kendine yapar, kötülükte yapan kendine yapar..

Bu bir savaş olsaydı eğer, şimdiye kadar çoktan biter, hatta Barış Antlaşmaları bile imzalanırdı.Öyle değil mi ya, insanlar savaşır savaşır, sonra da oturur uzlaşır..Bu hep böyle olmamış mıdır tarih boyunca..Olmuştur..Bundan sonra da olacaktır.Ne yazık ki hep en yakın komşular arasında olur savaşlar, hem kapı komşu hem kavgalı.. Peki neden ?

Herkesin bildiği gerçek yüzünden..Yazıldı , yazılıyor, herkes biliyor ama yüksek sesle kimse söylemiyor..

Amerika açısından "Büyük Orta Doğu" kavramı Güney Afrika"dan Balkanlar"a, Kafkaslar"a kadar ,Türkiye de dahil olan bölgeleri kapsar . Dikkat ederseniz , Amerikan üsleri bu bölgenin çevresini sarmıştır. Enerji kaynaklarının yönetimini tamamen ele geçirmek için gerekirse Avrupa ile çatışmaya girmekten çekinmemektedir de..Böyle de bir durum var..

Amerika"nın bu bölgedeki denetimi sağlayabilmesi için bölge ülkelerinin ya krallıkla, diktatörlükle, ya da şeriatla yönetilmesi gerekmektedir. Demokrasi ve insan haklarının nerdeyse tek temsilcisi olduğunu iddia eden Amerika kendisi dışındaki ülkelerde demokrasi ve insan haklarına tahammül edemez ve bu ülkelere demokrasi ve  insan haklarının gelmemesi için ne gerekiyorsa yapar. Darbeler, eğitimsiz bırakma gibi her türlü olumsuzluğu yapar veya  yaptırır.Çünkü demokratik, iyi eğitimli güçlü millet benliğiyle yetişmiş bir ülkeyi sömüremez. Burada Avrupa"yı da atlamamak gerekir; onlar da ABD ile aynı düşüncedeler ve aynı yöntemi izliyorlar . Şu anda Türkiye"de oynanan oyunlar güçlü temeli sarsmak, zayıflatmak amacı taşıyor. Önce temeli çökertmeye çalışıyorlar. Tarihte sıkça karşılaştığımız oyunlarla.. Yani Türk"ü Türk"e kırdırma senaryoları oynanıyor.Rahat bırakmazlar bunlar bizi..Kendim sordum, kendim cevap vereyim..Evet bu böyle devam edecek…Taaa ki…Boğazımıza gelene kadar..Sabrımız taşana kadar..

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.