1. YAZARLAR

  2. Fahrettin KORKMAZ

  3. BIRAK ARTIK BU MAVRALARI…
Fahrettin KORKMAZ

Fahrettin KORKMAZ

Yazarın Tüm Yazıları >

BIRAK ARTIK BU MAVRALARI…

A+A-

Sen 7 Haziran seçimlerinde %17’ye yakın oy aldın, meclise 80 milletvekili ile geldin, AKP’nin tek başına hükümet kurmasına izin vermedin ve bir koalisyon hükümetinin kurulmasını zaruri kıldın ama sonrasında akıldan yoksun gibi davrandın.

 

Seçmen, sandığa yansıttığı tercihyle Meclis’teki milletvekili dağılımına göre Koalisyonun AKP ile Milliyetçi Hareket Partisi arasında olması gerektiğini neredeyse senin gözüne sokmuştu ama sen buna hiç aldırmadın bile.

 

Bir başka ihtimal alternatifine göre, seçmen senin Cumhuriyet Halk Partisi ile koalisyon kurmanı belki de sana tembihlemişti. Bunun için dışarıdan destek ile bir hükümet bile kurulabilir, hatta bu hükümetin başbakanı da sen olabilirdin ama yine hiç oralı bile olmadın.

Sen 7 Haziran gecesi seçimin gayri resmi neticelerinin netleşmesi ile birlikte arenada sırtına onlarca ok saplanmış bir boğa kızgınlığı ile her ihtimal alternatifini ayağının altına aldın ve yeniden seçim de, seçim diye tutturdun.

 

Sen bir de sıkılmadan partilere öğütler verdin. Bir öğüdünde “AKP, Cumhuriyet Halk Partisi ve HDP ile birlikte Koalisyon Hükümeti kursunlar, MHP olarak biz Ana Muhalefet partisi olarak görev yapacağız” dedin ve saçmalamakta sınır tanımadın.

 

Sen bizzat senin zorlamanla ülkeyi yeniden bir erken seçime götürdün. 1 Kasım 2016 seçimlerinde MHP’ye kendi siyasi tarihinin hiç görmemiş olduğu bir hezimeti yaşattın. Ancak bu neticeden ve bu derin başarısızlıktan kendi payına hiçbir sorumluluk üstlenmedin. Bu çöküşün hesabını vermediğin gibi kongre yapılması talebiyle baş kaldıran her arkadaşını hain ve paralelci ilan ettin.

 

543 Kurultay delegesi bu çöküşün hesabını sormak için bir olağanüstü kongre talep ettiğinde 40 dereden su getirdin ve 1000 delege imza verse bile Kurultay 2018’de yapılacak diye mavra attın.
Mahkeme kulağından tuttu sana hukuk yolunu gösterdi tökezledin. Hani Kurultay 2018’de yapılacaktı. Muhalifler Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi’ne açtıkları dava ile tüzük değişikliği kararını aldırdılar. Semih Yalçın’ın başını çektiği heyet kararı temyiz ederek Yargıtay’a başvurdu. Yargıtay kararına uyacağız dediler ama Yargıtay kararı onadı.

 

Mahkemenin atadığı ‘ÇAĞRI’ heyeti Pazartesi günü yaptığı son bilgilendirme ile tüzük değişikliği Kurultayının 19 Haziran 2016 Pazar günü Ankara Büyük Otel Salonu’nda yapılacağını ilan etti. Ne var ki, sen yine bu karara da uymayarak akıldan zorun var gibi Kurultayın 10 Temmuz 2016’da yapılacağını ilan ettin.

 

Hani Kurultay 2018’de yapılacaktı?

 

Hemşerim bu boş mavralara bir son ver artık. Kurultay 19 Haziran’da yapılacaktır. 2018 mavran boş çıktığı gibi 10 Temmuz mavran da boş çıkacaktır. Bırak artık bu boş mavraları.

Önceki ve Sonraki Yazılar