1. YAZARLAR

  2. İnci TULUNAY

  3. BİMER’DEN BİR HABER GELDİ, DEDİLER Kİ “SEHVEN” OLMUŞ!
İnci TULUNAY

İnci TULUNAY

Yazarın Tüm Yazıları >

BİMER’DEN BİR HABER GELDİ, DEDİLER Kİ “SEHVEN” OLMUŞ!

A+A-

BİMER’DEN BİR HABER GELDİ, DEDİLER Kİ “SEHVEN” OLMUŞ!

2010 Lise ve Önlisans KPSS ‘ ye girmek için 18 yaşını ay olarak dolduran fakat yıl olarak doldurmayan  gençler hakim kararıyla yani kaza-i rüşt kararıyla reşit ilan edilerek KPSS’ye girdiler. Hepsinin hakkında hayırlısı olsun.

Oğlumda kaza-i rüşt kararıyla reşit ilan edilen gençlerden biri. Fakat biz kararı almak için gereken sağlık raporunu biraz daha pahalıya aldık. Yanlış yönlendirme sonucu heyet raporu almak için vezneye 96,000 lira ödedik.Meğerse aynı rapor 15,500 lira karşılığında psikoloji kliniğinden alınıyormuş.Psikoloji kliniğinden alınacak rapor heyet raporu haline gelince hem zamanımızı hem de fazlasıyla paramızı  aldı.

Bu durumu yetkililere bildirdim. Gerek BİMER’ in sayfasından dilekçemi yazarak , gerekse ALO 150’ yi arayarak durumu anlattım . Doğrudan başbakanlık diyorsa da aldanmayın .ALO 150 her ilin valiliğinin bünyesinde kurulan bir birim .Yani sizin kendi ilinizde kendi valiliğinizde görevli olan insanlar tarafından yürütülen bir hizmet.Onların vasıtasıyla sıkıntılı olduğunuz durumlar ilgili yerlere bildiriliyor.Bizim şikayetimizde de aynısı oldu.Durum yazışmalarla,Sağlık İl Müdürlüğü ve Devlet Hastahanesi  İl Sağlık Kuruluna , Hasta Hakları birimine bildirildi .

Çok geçmeden de haber geldi .

İşin ilginç yanı sonucu baştan tahmin etmemize rağmen yine de şansımızı denemek istedik.

Sonuç şu: Mersin Devlet Hastanesi Baş Hekimliği gönderdiği yazıda “Sehven yani istemeyerek bir yanlışlık olduğu kabul edilmiş olup , heyet raporu faturalandırılarak kayıtlara geçtiği için fazla ödenen paranın geri iadesinin mümkün olmadığı yönünde “idi.

Evet hatayı kabul etmişler fakat telafisini yapamamışlar.Eh , ne yapalım ,bizim şikayetimiz üzerine bundan böyle daha dikkatli davranılırsa, en azından  bizim başımıza gelen başkasının başına gelmez, umarım…

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.