1. HABERLER

  2. SPONSORLU

  3. BİLİNMESİ GEREKEN EN İYİ PROTEİN ÇEŞİTLERİ
BİLİNMESİ GEREKEN EN İYİ PROTEİN ÇEŞİTLERİ

BİLİNMESİ GEREKEN EN İYİ PROTEİN ÇEŞİTLERİ

BİLİNMESİ GEREKEN EN İYİ PROTEİN ÇEŞİTLERİ

A+A-

Protein insan için hayati bir besindir. İnsan vücudu alınan proteinleri depo ederken yağlar, karbonhidratlar gibi deri altına depolamaz. Direkt olarak kaslara ve dokulara enjekte eder. Doğal olarak da vücutta parçalanması en zor besin proteindir. Eğer ki insan vücudunda protein eksikliği olursa ve besleneme yoluyla protein alımı gerçekleşmezse, vücut bu eksiği kendi kas ve dokularını parçalayarak gidermeye çalışır. Böyle bir durumda da hayati birçok fonksiyon olumsuz olarak etkilenir.

İnsan vücudu için bu kadar önemli bir yapı taşı olan protein için de ayrı ayrı kaliteler ve sınıflar mevcuttur. Bu yazımızda sizlere bu protein çeşitlerinden bahsedeceğiz;

Bunlardan ilki Et Protein yani isminden anlaşılacağı gibi etten elde edilen proteindir. Et proteini kırmızı/beyaz etlerden elde edilir ve oldukça kaliteli bir protein çeşididir. Günlük yaşamda et yiyen insanlar vücutları için gerekli et proteinini elde edebilirler. Ancak spor yapan kişiler için gündelik beslenme yetersiz kalabilir. Hem maliyeti hem de zahmeti göz önünde bulundurulduğunda sporcular, genellikle et proteinini besin takviyesi olarak tedarik edebilirler.

İkincisi ise beef proteinidir. Beef proteini aslına bakarsanız bir et proteini çeşididir. Ancak beef proteini sığır etinden elde edildiği için ve sığır etinin vücuda etkileri daha farklı olduğu için beef proteinini ayrı bir çatıda anlatmakta fayda olacak. Sığır eti, vücutta direkt olarak kaslara gönderildiği için genellikle ağır sporlar yapan ve kas geliştirme yanlısı kişiler tarafından tüketilir. Tabi bulunması zor olduğu için ve pişirilmesi oldukça zahmetli olduğu için beef proteinini genel olarak kullanmak isteyen herkes Beef Protein Tozu olarak yani sporcu besini olarak temin eder.

Son olarak da kazein proteininden bahsedelim. Kazein Proteini süt proteinidir. Tıpkı et proteini ve beef proteini gibi kaliteli proteinler arasındadır. Günlük yaşamda süt ve süt ürünlerinden temin edilebilir. Yine sporcular açısından ele alındığında sporcuların antrenman dönemleri boyunca günlük litrelerce süt içebilmesi pek olası olmadığı için Kazein Proteini besin takviyesi olarak elde edebilirler. İşlenişi bakımından ölçeği uzun süreli emilim gerçekleştirdiği için kazein proteini, kasları üzün süre boyunca sürekli olarak besler ve özellikle spora yeni başlayan kişiler için oldukça etkilidir.

Yukarıda yazmış olduğumuz protein çeşitleri, vücuda alınabilecek en kaliteli proteinlerdir. Bu proteinleri besin takviyesi olarak elde etmek isteyen kişilere https://www.besinstore.com/ adresini incelemelerini tavsiye ederiz. Sporcu besinlerinde piyasanın bir numarası olan Besin Store adresi, en ucuz fiyat garantisiyle hizmet vermektedir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.