1. HABERLER

  2. SPONSORLU

  3. BGA Makineleri Lehimleme İşlemleri
BGA Makineleri Lehimleme İşlemleri

BGA Makineleri Lehimleme İşlemleri

BGA Makineleri Lehimleme İşlemleri

A+A-

BGA makinelerinin geliştirildiği zamanlarda şüpheye dayalı olumsuz fikirler konuşulmuştur. Ama bu konuşulanlar makine performansının teste tabi tutulmadan yapılan konuşmalardı. Daha sonra makine konusunda görüşler ve düşünceler değişmiştir. Çünkü endüstriyel kurumlara sağladığı fayda, maksimum seviyede gerçekleşmiştir.

BGA makineleri lehim konusunda ortaya çıkan güvenleri, test edilerek ortaya çıkardığı sonuçlarla yıkmıştır. Bugün ise uygulanabilir bir işlem olduğuna dair yüzde 100 güven söz konusudur. BGA makinası ile yapılacak lehimlemelerde dikkatli ve doğru yolun izlenmesi durumunda lehim güvenirliği elektronik devrelerin 4 tarafı içinde kaliteli sonuçlardan bahsetmek mümkün olacaktır.

PGA’dan daha kullanılabilir bir çözüm BGA makineleri

Eskiden endüstriyel çözümler için kullanılan PGA’ların yetersizliği, BGA üretilerek ortadan kaldırılmıştır. BGA makineleri ise, entegre devre üzerine monte edilmesi planlanan elektronik devreleri ısısını kontrol eder. Böylece entegre edilecek devrenin çok fazla ısınmasıyla meydana gelebilecek olumsuz durumlar ortadan kalkar. BGA makinelerinin sağlamış olduğu en büyük avantaj budur.

BGA makinesine ihtiyacın var mı?

Elektronik devre üreticilerinin çokça kullandıkları makine olan BGA makinası, aynı zamanda elektronik devre tamir sektöründeki kurumlar içinde ideal bir çözümdür. Servis hizmetleri sunan şirketlerin elektronik entegre devrelerini güvenli bir şekilde sökme, onarma ve yeniden lehimleme konusunda performanslarını arttırır. Dolayısıyla bu tür işlemlerde zorluk çekiyorsanız ve iş güvenliğini sağlama konusunda bir takım planlarınız varsa BGA makineleri profesyonel bir çözüm olarak karşınıza çıkmaktadır.

BGA Makineleri zararlı mı?

Yanlış kullanım sonucunda her şeyin zararı olduğu gibi BGA makinelerinin de işletmeye zararı olacaktır. Bu zararların ortaya çıkmaması için BGA kullanımı konusunda düşünülen elemanların eğitim ve oryantasyon süreçlerinden geçmeleri gerekir. Çünkü doğru yöntem uygulanmadan yapılan BGA işlemleri, tekrarına sebep olacak. Buda söz konusu ana kart veya diğer elektronik devre işlemcilerinin hasarına sebep olacak. BGA makine işlemlerinin bir kart üzerinde üçüncü kez kullanılması durumunda, kartın özelliğini kaybederek bozulması anlamına gelir. Buda kartın bir başkasıyla değişmesi ve işletme maliyetinin artması demektir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.