1. YAZARLAR

  2. İnci TULUNAY

  3. BEYAZ KELEBEK VAR, DELİ GONCA VAR , PIRLANTA VAR!!!
İnci TULUNAY

İnci TULUNAY

Yazarın Tüm Yazıları >

BEYAZ KELEBEK VAR, DELİ GONCA VAR , PIRLANTA VAR!!!

A+A-

Konumuz ne kelebekler, ne güller, ne de mücevherler..

Çok konuşulan ,çok bilinen baş belası bir konum var bugün..Önce Mersin’ de çıkan uyuşturucu haberlerine uzun zamandır kafayı takmış biri olarak haberleri konu almak istedim.Son bir yıl içinde yapılan operasyon haberlerinin haddi hesabı yok.

Detaya inmeden önce en son haberi de ben vermek istiyorum.Büyük operasyonların yanında ne yazık ki uyuşturucu satışının mahalle aralarına indiğini gören Mersin’ liler endişeli..

Edip Buran Spor Salonunun karşısına köprünün karşı tarafında bulunan parkta uyuşturucu satışı yapıldığı ve küçük yaşta birçok çocuğun da uyuşturucu almak ve kullanmak için o parkı kullandığını gören mahalle sakinleri endişeli oldukları kadar bundan şikayetçi de..Çocuklarını oyun oynamaları için parka salamadıklarını, gündüz saatlerinde dahi bu korkunç manzalara şahit olduklarını ve bunun bütün mahalleyi rahatsız ettiğini , yetkili makamlara şikayetlerini bildirmelerine rağmen kalıcı bir çözüm bulunmadığını söylediler.Elçiye zeval olmaz..Benden söylemesi..

Uyuşturucu..Bu meretin, beş ana başlığı ve  23 çeşidi var. Kafayı çeken,kendisinde yarattığı etkiye göre ona isim de vermiş. Yetmişbeşe yakın cazip farklı ismi var. Cazip olmalı ,farklı olmalı ki hedefi olan gençlerin dikkatini çeksin.

Eroin:mal, beyaz, toz, beyaz kelebek, kağıt üstü, h (eyç), junk, haşhaş, staff, charlie, kireç, kar, cevher, kız, beyaz peynir, ilaç, something.

Esrar:Derman, ot, plaka, mühür, sarıkız, anten, sarma, paspal, gıya, gogo, gonca, kuru, cigara, cigaralık, marijuana, deli gonca, ahna, henry, patates, keçi, yeşil, kendir, elek altı, siyah, saddam, kenevir, jelatin, mal, sarı, çiçek, sündüz, cam macunu, kına, kuriş, gubar, nane,[Değişebilir Kesme]Kokain:Kok, koko jamboo, kola, pırlanta, otoban, beyaz ten, pudra, toz şeker. HAP:Leblebi, roş, papik, roş ikilik, sarı bomba, roş onluk, aspirin. ECSTASY:Ex, E, beyaz kumrular, soda, uçuş, kanat bunlardan bazıları..

Uyuşturucu insanlık tarihi kadar eski.. Uyuşturucu maddelerin ana kaynağını ve olmazsa olmazıdır Kenevir, Afyon ve Koka ..Bu bitkilerinin öz sıvılarındaki esrarengizlik ve gizem tüm zamanlarda insanların dikkatini çekti.Öyle bir çekti kiiiii...İşte sonucu..

Sadece Türkiye'de 15 bin 887 kişi uyuşturucu nedeniyle ceza aldı.Uyuşturucu kullanma yaşı gün geçtikçe düştü. Orta öğretimde bile bu oran % 4. Ortak enjektör kullanımı nedeniyle Hepatit B , C ve HIV ciddi oranda arttı. Uyuştucu kullanımı sırasında ölüm ve psikolojik bozukluğun yol açtığı intihar vakaları çoğaldı. Para lazımdı almak için,bu kişilerin karıştığı kapkaç, gasp,hırsızlık ve fuhuş olaylarında artışla birlikte suç çeteleri oluşmaya başladı.Yani insanlık tarihi kadar eski olan uyuşturucunun insanlara zarardan başka bir şey getirmediği ortada.Peki halen bu ısrar niye !!

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum