1. YAZARLAR

  2. İnci TULUNAY

  3. BERKE,SPOR VE OTİZM..
İnci TULUNAY

İnci TULUNAY

Yazarın Tüm Yazıları >

BERKE,SPOR VE OTİZM..

A+A-

Spor tanımı itibariyle hepimize yakın, tanıdık, sevecen,uygulama denince bir çoğumuza uzak.. Yararlarını sayamıyorum bile..O kadar çok ki ..Fakat içlerinden biri vardı ki söz etmeden geçmek olmaz..O da sporun tedavi programlarına olan katkısı..Hiç bir şeyle kıyaslanamaz.Yerine hiçbir şey konamaz.Bunu en çok onlar bilir..Otistik çocuğu olan anne babalar..

Yavrularımız..Anne ve baba için evlat hayatın anlamı..Verilen emek, koşturma , hayat ile girişilen mücadele..Hep çocuklar içindir.Buraya kadar hepimiz için tanıdık..Bundan sonrası işte..Bundan sonrası sizi tanımayan, sizi hissetmeyen bir evlat..Ona ulaşamazsınız, sevemezsiniz, öpüp koklayamazsınız, kızar, sinirlenir, bağırır, hareketleri kısıtlıdır, hemen hemen aynı şeyleri tekrarlar durur, bazen de çok içine kapanık, sessizdir.Anlam veremezseniz uzun müddet, onu anlamaktan çok onun sizi anlamasını beklersiniz.Yanılırsınız. Bu aşamayı geçince, kabullenme başlar.Yenilgi değil, başarıdır bu aslında..Çocuğunuzun farklılığını anlarsınız.Artık sizin için yeni bir yaşam başlamıştır.Artık otistik çocuğunuzun varlığını kabullenmiş, onun farkındalıklarını benimsemiş bir birey olarak ona yardımcı olmanın yollarını ararsınız,

Çocuğunuz sizi  tanıyacak, sizi anlayacak, kim olduğunuzu bilecek..Sosyal bir birey olacak,  Mersin’ de bundan sonra size Nil’ in annesi Özgür Hanım yardım edecek. Otistik çocukların eğitilmesinde sabırlı eğitmenleri ile Mersin Otizm Gençlik ve Spor Klübü otistik çocuklarımız için umudun adresi.

Kendileri de otistik bir çocuk sahibi olan Özgür Gürbüz- Hasan Emek Pektaş çiftinin kızları Nil, başka hocalar tarafından eğitilirken onlarda eğitimini aldıkları sporu otistik çocukların tedavisinde kullanarak mucizeler yaratıyor.

Tömük te çok şirin bir merkezleri bulunan Mersin Otizm Gençlik ve Spor Klübünde başarı hikayelerine gün geçtikçe yenisi ekleniyor.

Sizi tanımayan , kim olduğunuzu dahi bilmeyen , sizin yanınızda fakat sizden uzak evladınız tedavi ile boynunuza sarılıp “Anne”, “Baba” diyor..Bundan güzel ödül olabilir mi?

Bakın burada Mersin Otizm Gençlik ve Spor Klübü’ nün web adresi var.İnceleyin lütfen.Burada  Berke Şen  Spor  ile Yaşam Videosu var.Lütfen onu izleyin.

Aşağıdaki web sayfasında da Berke’ nin babasının yakarışları.. Spor ile tedavinin faydasını görmüş,yavrusunun kendi ayakları üzerinde durabileceğine inanmış fakat çaresiz bir baba..

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.