1. YAZARLAR

 2. Fahrettin KORKMAZ

 3. BEN MÜNECCİM MİYİM? 
Fahrettin KORKMAZ

Fahrettin KORKMAZ

Yazarın Tüm Yazıları >

BEN MÜNECCİM MİYİM? 

A+A-

Sahil şeridi şehirlerin tespih başı olan Adana’da siyasetin neticesine dair sohbetler, ılık bahar akşamlarının baş tacı oldu bugünlerde. Bu bahar akşamları, bu sükseli halini 12 Haziran’a kadar da hiçbir hikâye ya da anlatıma da bırakmayacak gibi gözükmekte.

 

  Adana’nın Yavuzlar semtinin bir caddesinde dondurma satan mütevazı bir pastanedeyiz. Arkadaşlarla yapmakta olduğumuz bu koyu sohbetin ortalarında, arkadaşlardan bir tanesi saatin kaç olduğunu sormamış olsaydı, kesintisiz 6 saatten beri siyaset üzerine konuşan bizler, vaktin gece yarısını çoktan geçtiğinin farkında bile olamayacaktık belki de.

    

  Küçük tabureler ile yine iki küçük masanın etrafına çöreklenen bizler, hipodrom kadimlerinin bitiş noktasına yaklaşmış yarış atlarına gösterdikleri heyecana benzer bir alaka ile partilerin 12 Haziran’daki çıkaracakları milletvekilleri sayıları üzerine tahminlere koyulduk. Arkadaşlarımızdan birisinin makasla küçük karecikler haline getirdiği kâğıtlar üzerine herkes önce isim ve soyadlarını, sonra da partilerin alabilecekleri milletvekili sayılarını tahmini olarak yazdılar. Tutarlılık derecesi belki de en uzakta olduğu için, ben bu yazımda sadece kendi tahminlerime yer verdim.

 

CHP 5 milletvekili

MHP 4 milletvekili

AKP 4 milletvekili

BAĞIMSIZ 1 milletvekili

 

  Tabi bu tatlı tahmin yarışını da bir küçük ödül ve cezaya bağlamayı da unutmadık. Kuralımızı ittifakla belirledik. Bu tahmini kazananın bir kazancı olmayacaktı. Ancak en kötü tahmini yapan ise, bu gece sohbetinin iştirakçileri olan tüm arkadaşlarına Turgut Özal Bulvarındaki Hasan Usta Kebap’ta veya Kurttepe Piknik’te seçim sonrası bir ziyafet sunacaktı. Gecenin karanlığında arkadaşlardan ayrılıp eve doğru gelirken arabada karmaşık duygular yaşadım. Hemen hemen her gün görüştüğüm bu arkadaşlarımı ne kadar çok sevdiğimin farkına vardım yolda. Zira en kötü 12 Haziran tahminini ben yapmıştım gibi geldi bana ve arkadaşlarıma bahse konu ziyafeti benim sunacağıma dair bir his kapladı kalbimi. Olsun dedim kendi kendime. En isabetsiz tahmini yaparken, aslında arkadaşlarıma ziyafet çekmek istemiştim belki de.

 

   Gecenin zıvanadan çıkmış en berbat Adana tahminini yazımın ortalarında sizlere de sundum. Ancak bana çok gülmenize gerek yok demekten de kendimi alamadığımı belirtmek istiyorum. Ne yani kardeşim, ben müneccim miyim? Üstelik cezasına da razıyım. Hoş çakalın. 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar