1. YAZARLAR

  2. Fahrettin KORKMAZ

  3. BAYRAMINIZ DA REFERANDUMUNUZ DA H…… OLSUN!
Fahrettin KORKMAZ

Fahrettin KORKMAZ

Yazarın Tüm Yazıları >

BAYRAMINIZ DA REFERANDUMUNUZ DA H…… OLSUN!

A+A-

BAYRAMINIZ DA REFERANDUMUNUZ DA H…… OLSUN!              

               Aşağıya Sayın Başbakanımızın bir buyruğu, vatandaşlarımız tarafından uyulması gereği ile insan hak ve hürriyetlerinin sınırları dairesinde hiç kimseyi rencide etmeden ferman buyrulmuştur(!) 

               Kimi insanlarımız; kamu çalışanları ile hizmet alıcıları arasında 12 Ağustos 2010 tarihinden başlamak üzere 13 Eylül 2010 tarihine kadar “ hayırlı işler ve hayırlı günler” gibi selamlaşma kalıplarının kullanılmasının yasaklandığı gerçeğinden haberdar olamamıştır. Bu geçersiz mazeretten dolayıdır ki, sayısı tespit edilemeyecek oranda fazla insanımız, içerisinde bulunduğumuz ayın da hürmetindendir belki, sayısız kereler belirtilen ifadeleri kullanarak Sayın Başbakan’ımızın talimatlarına aykırı hareket etmişlerdir. Şimdi yeni ve son bir tekdir ile en azından bayramın birinci gününden başlamak üzere Referandumun bitiş saatine kadar bu yasağa uyulması için son kez yazılı bir fermanın, vatandaşlarımızın uyması emri ile yeniden yayınlanması beklenilmektedir. Bu olamamış olsa bile bu âli talimatnamenin yerine getirilmesine yardımcı olmak saikı ile iş bu yazıyı özgürlükler ve demokrasi adına en kalbi şükranlarımla kaleme aldım. Muhabbetlerimle ilân ederim. Bu vesile ile de, Tüm dost ve yakın arkadaşlara h…… bayramlar temennisinde bulunuyorum. Ne demek istediğimi anlayın işte(!) Anlarsınız ya! H…… bayramlar.  

                                                                                      T.C.

BAŞBAKANLIK

Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğü

 

Sayı     : B.02,0.PPG.0.12–010–069731

Konu   : Devlet Dairelerinde Selamlaşma

 

DEVLET BAKANLIĞINA 

İlgi: 12.07.2006 tarihli ve 26226 sayılı resmi gazetede yayınlanmış bulunan 2006/18 sayılı genelge. 

Kamu binalarında çalışanların ve hizmet alanların birbirleri arasında beşeri münasebetlerinin başlangıcı olan selamlaşma 5378 sayılı Kanun ile hükme dayanılarak ilgili genelge ile de uygulamaya konulmuştu. 

12 Eylül 2010 tarihinde yapılacak olan referandum öncesi kamuoyunda yanlış anlamalara meydan verilmemesi ve vatandaşların tercihlerinin etkilenmemesi amacı ile ilgili genelgede belirtilen devlet dairelerinde selamlaşmaya ait hükümler iptal edilerek 13 Eylül 2010 tarihine kadar aşağıdaki düzenleme yapılmıştır. 

Kamu kurum ve kuruluşlarında gerek kamu çalışanları arasında gerekse kamu çalışanları ile hizmet alıcılar arasında “hayırlı işler ve hayırlı günler” gibi selamlaşma kalıpları kullanılmamasına özen gösterilecektir. 

Ülke gerçekleri ve demokrasi ile seçim gerekleri göz önüne alınarak yapılan düzenlemenin ilgili hükümlerine uygun hareket edilmesi için bakanlıklarca, yerel yönetimlerce, kamu kurum ve kuruluşlarınca onuna kadar bildirilmesi gereken önlemlerin alınması, tebliğin çalışanların ve halkın görebileceği yerlere asılmasını önemler rica ederim.

                                                                                                                                     İmza

                                                                               Recep Tayip ERDOĞAN

                                                                                          Başbakan

 

* Yolsuzluk batağının ana nedenlerinden birisi olan dokunulmazlık konusuna hiç dokunulmadığı için bayramınız da referandumunuz da h…… olsun!

* Yargı erkini siyasi iktidarın kontrolüne sokacağı ve özellikle siyasilerin karışacağı yolsuzlukların açığa çıkmasını ve gelecekte siyasilerin yargılanmasını imkânsız hale getireceği için bayramınız da referandumunuz da h…… olsun!

*Yolsuzlukla mücadele konusunda hiçbir yapısal önlem getirmediği için bayramınız da referandumunuz da h…… olusun!

* Değişik görüşlerin parlamentoda temsil edilmesine set çektiği için, halkın önemli bir bölümünün oylarının gasp edilmesine neden olan baraj sistemine değinilmediği ve iyileştirilmesi öngörülmediği için ve de buraya sığdıramadığım binlerce zaruri sebepten ötürü, bayramınız da referandumunuz da h…… olsun!

Önceki ve Sonraki Yazılar