Fahrettin KORKMAZ

Fahrettin KORKMAZ

Yazarın Tüm Yazıları >

BAYRAK:

A+A-

BAYRAK:                                                                                                    

 

               Ötelenen kıymetlerimiz, hor görülen ordumuz, nankörlükle karışık muamelelere muhatap kalan Mustafa kemal ATATÜRK"ümüz ve yurdumda her geçen gün paryalaşan aziz Türk Milleti, bu günlerde zihinlerde soldurulmaya ve mahyalardan silinmeye çalışılmaktadır. Tüm değerlerimizin şeref kulesi; şanlı bayrağımızın tarif türevlerini paylaşmak istedim bu gün, tüm gönül dostlarımla. Esen kalın.

 

Bayrak; Azizdir.

               Bayrak azizdir. Bayrak muhabbetiyle yücelmemiş yürekler acizdir. Aciz yürekler ise; bir gün küçülecek, maktul ya da mağdur olup cılız düşeceklerdir. Veya yarınların kara ufuklarında, aydınlığa ve ağaran şafaklara hasret kalacaklardır.

 

Bayrak; inançtır.

               Bayrak inançtır. Bayrak; birliğimizi, dirliğimizi, barışımızı, kardeşliğimizi bozmaya çalışanların, canımızdan aziz bildiğimiz toprağımıza göz koyanların, korkak bedenlerinin kimyalarını bozan ve derin korkuları karanlık yüreklerine salan milletimizin kudret mayasıdır.

 

Bayrak; Namustur.

               Bayrak namustur. Vatan sevgisi ile pür melâl olmayan kalpler, imandan kusurludur. Veya inanç değerleri diye taptığı kutsallarının icmalinde eksiklikler vardır.

 

Bayrak; Umuttur.

               İstikbal umuduna, istiklâlinin onur ve şeref madalyası olan bayrağını monte edemeyenler; yönsüz ve yörüngesiz lâkaytlardır. Veya ümitsizlik çukurunda ölümü bekleyen umutsuz vakalar ve sadece nefes alıp verebilen ve fakat ancak; gulyabanilerin oyuncağı olan birer canlı cesetlerdir.

 

Bayrak; Vatandır.

 

               Gönder direğinin kök saldığı Anadolu coğrafyası, bayrağımızın hayat gerekçesidir. Bayrak; kutlu coğrafyamızın tescilli şeref ve namus armasıdır. Bayrak; milletimizin yerküredeki şeref meydanları olan toprağımızın kubbesini süsleyen, mavi göklerin altındaki bulutlara bir nefeslik mesafede olan ve ancak özgürce dalgalanmak suretiyle diri kalabilen bağımsızlık anıtlarımızdır.

 

Bayrak; Barıştır.

 

              Bayrak; Türk milleti"nin talihte, talihsizlikte, kederde, elemde, tasada, kıvançta, onurda, gururda, birlikte, beraberlikte hep beraber olmanın en bariz ifadesinde tarifini bulan; istiklâl ve bağımsızlığımızın en kutsal işaretidir.

 

Bayrak; Kutsal Emanetimizdir.

 

               Bayrak kutsal emanettir. Bayrak; çehreleri fazilet ve erdemle yoğrulmuş imanın güneş yüzlü çocuklarının, yüreklerinin en müstesna yerlerinde efsaneleştirdiği, dillerinde şiirleştirdiği ezelden ebede taşımayı şeref kabul ettiği bir kutsal emanettir.

 

Bayrak; Şeref ve Şanımızdır.

 

               Bayrak; Anadolu"daki bin yıllık tarihimizin şeref ve şanı, bedenlerimizin istiklâl yolunda gerektiğinde tereddütsüz harcayacağı kanı ve bu coğrafyadaki tüm halkların ortak vicdanıdır.

 

Bayrak; Mührümüzdür.

 

               Ve yine Bayrak; iradelerimizin irfanı, hepimizin hemşerisi, kanayan yaralarımızın hemşiresi ve mukaddes vicdanlarımıza ezelden ebede yüklenmiş bir namus borcu ve vicdanlarımıza kazınarak vurulmuş bir inanç mührüdür.

 

VE BAYRAK;

 

“Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır.

 Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır.”

Önceki ve Sonraki Yazılar