1. YAZARLAR

  2. İnci TULUNAY

  3. BATILILAŞMANIN ÖZÜ..
İnci TULUNAY

İnci TULUNAY

Yazarın Tüm Yazıları >

BATILILAŞMANIN ÖZÜ..

A+A-

Sinema..Hemen hemen her insan sever film seyretmeyi..Filmler, diziler hayatımızın vazgeçilmez birer parçası oldular.

Kendimizi bildik bileli Amerikan sinemasının filmlerini izleriz.Önce kovboylarla başladı, ardından diziler..Hayatımızın birer parçası olup çıktılar.

Fakat, her konuda olduğu gibi bu konunun da bir fakatı var..

Aile filmlerinin ve dizilerinin yanı sıra, bizim ahlak değerlerimize aykırı olan, ters düşen filmler ve dizilere de rastlar olduk.Burada önemle düşünülmesi ve üzerinde durulması gereken çok önemli bir konu var.

Yıllardan beri silahlar, kavgalar, ajanlar derken geldik cinsellikle ilgili olan filmlere ve dizilere..Amerika büyük bir medeniyet..Tamam kabul ettik diyelim.Fakat  bu medeniyeti  oluşturan insan topluluğu içi boş bir benlik…Geleneklerinden, inançlarından, ailelerinden uzaklaşmış, inançsız ,sevgisiz ve saygısız bir toplum.

Araştırmalara göre, A.B.D."de doğan her 19 çocuktan 4"ü yani % 20"si,İngiltere"de doğan her 18 çocuktan 6"sı yani % 18"iDanimarka"da doğan her 49 çocuktan 49.6"sı yani % 50"siFransa"da doğan her 16 çocuktan 1.6"sı yani % 14.2"si
İsveç"te doğan her 43 çocuktan 5"i yani % 43.6"sı gayri meşrudur. Bir hanede yaşayan insan sayılarında da onlar ile bizler arasında fark yeterli cevaptır sanırım. Bir hanede yaşayan insan sayısı A.B.D."de 2.6, Almanya"da 2.7, Belçika"da 2.7, İngiltere"de 2.6, Portekiz"de 2.9, Norveç ve İsveç"te 2.5, Türkiye"de ise 5"tir. Hani en az 3 çocuk meselesi var ya..Oraya da geleceğiz.. Bir başka acayip konu; A.B.D."de her 10 erkekten 2-3 tanesi eşcinseldir. Bu oran sayıya vurulduğunda 40 milyon civarında bir eşcinsel varlığı ortaya çıkmaktadır. Daha da korkuncu A.B.D. Başkanını seçecek oyların içinde eşcinsellerin oranı bir hayli fazladır. Dolayısıyla hangi aday onlara taviz verir, istediklerini yaparsa onlarla içli dışlı olur. Onlar lehine kanunlar çıkarmayı vaad ederse seçim sonucunda başarıyı yakalar. Bugün A.B.D."de her 100 çocuktan 25 tanesinin anne ve babasıyla yaşadığı tespit edilmiştir. Her 10 Amerikan gencinden 8 tanesi seksten başka bir şey düşünemez haldedir.
Cumhuriyet Gazetesinde çıkan bir haberde Ensest oluşumları, sapıklıkları açıklanıyor. Ensest, denen hukuken yasak olan bütün hukuk sistemleri ve dinlerde evlenmeleri yasak olanların kurduğu ilişkinin adıdır. Yani bu kişiler arasında haram ve günah olan ilişki ve münasebetlerdir. Kim bunlar? Kardeşler, amca-yeğen, dayı-yeğen bu gibi insanların birbirleriyle gireceği, kuracağı cinsel ilişkilerdir. A.B.D."de her yıl 3 milyon çocuk ve genç bu tür davranışlara ve tacizlerle karşı karşıya kaldığını söyleyerek, Amerikan suç kayıtlarına geçmektedir.

ABD ve Avrupa" ya bakın..  Milliyet"de manşet “Avrupa"da aile bitti”, “Almanya"da her üç kişiden biri yalnız yaşıyor. Her üç evlilikten biri boşanmayla sonuçlanıyor. 4 çocuktan 1 tanesinin ya annesi ya da babası yanında yok, ayrı yaşıyorlar. Almanya"da nikahsız yaşayanların sayısı bugün 1 milyonun üzerindedir. Ortalama 250 bin çocuk ise bunlarla birlikte yaşamaktadır.”
Fransa" da da durum pek farklı değil.. Mehmet Barlas"ın “Paris"e yapmış olduğu devamlı ziyaretlerden birinde yaşamış olduğu anekdot gerçekten hayret vericidir.” Üniversiteli kızlarla yaptığı söyleşilerin birinde, Parisli kızlar genç ve yakışıklı erkeklerle kurdukları samimiyetlerin uzun süreli olamadığını, çünkü onların eşcinsel olduklarını belirtmektedir.
Bu yaşam içinde yaşayan yüz binlerce çocuk kişilik problemleri arasında boğulmaktadır. Hatta daha kötüsü A.B.D. eşcinsellere çocuk edinme hakkı vermeyi düşünmektedir.
Özgür aşk, özgür cinsel ilişki.. Sonrası gayrı meşru çocuklar, ailesiz yaşamlar, sorunlu içi boş bireyler..Farkında mısınız bilmem, seri katiller çoğunlukla Amerikan filmlerinde vardır. Vicdan denen erdemden uzak bir toplumun aynısıdır işte tüm bunlar.

Aman ha, batılılaşmanın özünü alalım, fakat bedelini özümüzle ödemeyelim..

Değerlerimize sahip çıkalım demekle ne kadar haklı olduğu sanırım anlıyordunuz.

Çanakkale" yi hiç ama hiç unutmayın, unutturmayın…Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.