1. HABERLER

  2. SPONSORLU

  3. Basketbol Kursları Seçmeden Önce Bilmeniz Gerekenler
Basketbol Kursları Seçmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

Basketbol Kursları Seçmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

Basketbol Kursları Seçmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

A+A-

Ebeveyn olarak çocuklarınızı yazdıracağınız bir basketbol kursu arıyor olabilirsiniz. İlk olarak bakacağınız yer muhakkak çevrenizdeki okullar olacak. Ancak bakmadan önce bilmeniz ve dikkat etmeniz bir takım kriterler var. Bu kriterler çerçevesi içerisinde bir değerlendirme yaparak, çocuklarınız için en ideal basketbol kursunu seçmiş olacaksınız.

  1. Öncelikle hocalardan başlamak gerekir. Çünkü çocuklara eğitim verecek hocanın bilgili ve deneyimli olması lazım. Aynı zamanda ufak çocukların seviyesine inerek, onlarla doğru iletişim sağlayabilmesi de önemli bir özelliktir. Kaliteli basketbol kursları bu konulara dikkat eder. Her yaş grubuna göre en doğru hocanın vazifelendirilmesini sağlayabilir.
  2. Hocanın iletişim yeteneğini ilk sırada yazmamın nedeni, her şeyin sözle başlamış olmasıdır. Eğer çocuklarınızla iyi iletişim kuramayan hocalardan mürekkep bir kursa kayıt yaptırırsanız, çocuklarınız beğenmeme ihtimali nedeniyle spora olan bakış açılarında da bir değişiklik olabilir.
  3. Bir önemli kriter de, hocaların elbette ki sertifikalı olmasıdır. Yani basketbol eğitimi almış ve bunu karşı tarafa nasıl aktarabileceğine dair koçluk vazifesini yapmış, deneyimli ve bilgili kişiler olmalıdır.
  4. Hocalardan sonra basketbol kurusunun ekipmanları ve salonu fiziki durumu da önemlidir. Havalandırma, hijyen ve temizlik şartları, kantin düzeni ve ürünlerinin kalitesi, lavabo ve tuvaletlerin temizliği, giyime odaları ve içerisinde bulunan banyoların durumu gibi faktörler anne ve babalar tarafından kontrol edilmelidir. Hijyenin hakim olmadığı bir kurs içerisinde basketbol eğitimi de doğru bir şekilde verilmeyecektir.
  5. Basketbol salonu ve ekipmanlarını geçtikten sonra, kurs güvenliği de önemli bir durumu ifade ediyor. Yangın çıkışlarından binanın sağlamlığına kadar geniş bir değerlendirme yapabilirsiniz. Çocuğunuzu teslim edeceğiniz yerin güvenli olması gerekir.
  6. Güvenlik demişken yine güvenlikle devam edelim. Basketbol okulu etrafında güvenlik görevlilerinin olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Herkesin rahatça girdiği ve hiçbir güvenlik görevlisinin etrafı gözetmediği spor salonları güvenlik bakımından riskli durumdadır.

En öncelikli dikkat edilecek hususlar bunlardır. Daha farklı kriterler açısından da değerlendirme yapılabilir. Mesela kursun ders programının çalışma saatlerinize uygunluğu, servis hizmetinin olup olmaması gibi ekstra hizmetler de tercihlerinizi etkileyebilir. Daha detaylı bilgi için http://galatasaraybahcelievler.com/ adresini inceleyiniz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.