1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. 'Başbakan haklı, kendimi tutamadım'
'Başbakan haklı, kendimi tutamadım'

'Başbakan haklı, kendimi tutamadım'

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Başbakan Davutoğlu'nun açıklamaları hakkında konuştu.

A+A-

Bülent Arınç, 3 gündür yaşanan gerginliğin ardından ne dedi? 

Ahmet Davutoğlu'nun yaptığı açıklamalardan sonra yaşananlar hakkında ve dün akşam ki açıklamaları ile ilgili ne dedi?

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan hakkındaki eleştirileri nedeniyle kendisini istifaya çağıran Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'i çok sert sözlerle eleştirerek yolsuzluk imasında bulunan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, "Başbakan'ın söylediği doğru, yanlış yaptım ama özel hayatıma girilince kendimi tutamadım. Gökçek eleştirilerimi hakaret kabul edip mahkemeye gidebilir ama orada bazı sorular sorulur ve cevaplamam gerekirse, davalı mı davacı mı zarar görür bilemem" dedi.

Bülent Arınç, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile arasında geçen tartışmanın ardından Meclis'te açıklamalarda bulundu. Gazetecilerin "Nasılsınız?" sorusuna "Aslanlar gibiyim." karşılığını veren Arınç'a "Böyle bir final düşünmüş müydünüz?" sorusu da yöneltildi. Arınç, bu soruyu "Kader" diyerek cevapladı.

Olayı şahsi mesele olarak da görebileceğini dile getiren Arınç, Başbakan Davutoğlu'nun kendisine "Kişisel bir mesele olarak görme, bunun üzerinde durma, Gökçek'in bu yaptığını ben kendisine telefon açarak yanlış, çirkin bulduğumu söyleyeceğim." dediğini aktardı.

Ailesinin üstünden bunun yapılmasının çok çirkin olduğunu dile getiren Arınç, Başbakan'ın görüşlerine katılamadığı için gerçekten üzgün olduğunu ve belki onu da üzecek bir konuşma yaptığını ifade etti. Dün akşam her şeyin konuşulduğunu ve Gökçek'in verdiği cevabın da önemli olmadığını dile getiren Arınç, "Kuştan korkan darı ekmez. Mahkemelere aşinayız." ifadelerini kullandı.

Seçimden önce herhangi bir tartışmanın olmasını istemediğini ifade eden Arınç, partiye, Başbakan'a, Cumhurbaşkanı'na zarar verecek hiçbir işin içinde olmayacağını kaydetti. Kendisini tutamadığı için bir cevap verdiğini dile getiren Arınç, "O beni çok ağır eleştirmişti, şu veya bucu olarak suçlamıştı. Ben de aynı kanaldan kendisine bir cevap verdim ve ağır eleştiride bulundum. Hayır bunlar hakarettir diyorsa istediği mahkemeye gidebilir. Hakimlerin vereceği karara da boynumuz kıldan incedir. İlk defa bu mahkemelerde yargılanmıyoruz. Ama o mahkeme açılır ve o mahkemede de bazı şeyler sorulur ve cevaplanmam istenirse o zaman davalı mı davacı mı bu işte zararlı düşer; herkesin bunu bir düşünmesi lazım. Melih Gökçek'le biz kan davası içinde değiliz." şeklinde konuştu.

"Ne bir daha Melih Gökçek adını ağzıma almaya niyetim var ne de bu konuları kamuoyu önünde ve ekran önünde konuşmaya ihtiyacım var." diyen Arınç, sözlerini şöyle tamamladı: "Sayın Başbakanımız bir kez daha haklıdır ki bu kadar özele girmemek gerekirdi. Bu da bir tecrübedir. Ama kendimi tutamam çünkü benim özel hayatımla ilgili bir konudur. Özel hayatıma tecavüzde bulunan bir insana da ben bir şeyler söylemeliyim. Bunu başka bir zamanda başka bir mekanda yapabilirdim; herhalde o zaman o kadar tartışılmazdı."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.