1. YAZARLAR

  2. Murat TEKİNALP

  3. -“BAKAN” kör.(müş)…
Murat TEKİNALP

Murat TEKİNALP

Bir Garip Yolcu...
Yazarın Tüm Yazıları >

-“BAKAN” kör.(müş)…

A+A-

-“BAKAN” kör.(müş)…

    

     Yaratıcı insanoğluna gerçekleri görmesi için iki adet göz vermiş. Dünyada olup biteni görsün diye. Tabi görebilene… Sizlerinde gördüğü gibi şu günlerde dünya; israilin Filistin’e yaptığı zulmü konuşuyor. İnsan haklarının sarsılmaz savunuculuğunu yapanlar şimdi neredeler? Onlar demiyorlar mıydı?”-Biz yeryüzü barışı için çalışıyoruz.” Akan Müslümanların kanları olduğu zaman mı sesleri çıkmıyor? Kaldı ki, akan kan insan kanı. Her kim olursa olsun onların yaptıkları bu mezalim karşısında sessiz kalıp; kabuğunun içine çekilemez. Öyle değil mi? Bunlar ıslah edici de olamazlar. Bakın Kuran-ı Kerim inanmayanların yeryüzü barışı hakkındaki düşüncelerini nasıl gözler önüne seriyor:

Bunlara “yeryüzünde fesat çıkarmayın denildiğinde,  “biz ancak ıslah edicileriz.” Derler. İyi bilin ki onlar bozguncuların ta kendileridir. Fakat farkında değillerdir.”(Bakara Suresi-11.ve 12. Ayetler)

     

******

 

    Peki, haksız yere can veren bu milletin suçu ne? Sivillere karşı bu hırçın tutumu ne İsrail yönetiminin? Neden bu kin, bu nefret? Bu halkla aranızdaki husumet niye?

 Bildiğimiz tek şey; bu saldırıların acımasız oluşu… Çoluk-çocuk demeden toplu soykırıma gidilişi bizi üzen… Dünyanın gözleri önünde gerçekleşen bu olay,  inanan inanmayan herkesi çok üzüyor. Bu tartışılmaz bir gerçek. Bir gerçek daha var ki, yürekleri burkan hiç suçu günahı olmayan insanların hayatlarının baharında yok oluşu… İsrail dışişleri bakanı olan malum bayan; tzipi livni sanki olanları görmeksizin bizim saldırılarımız sivil halka yönelik değil diye demeçte bulunuyor. Ve devamla: “Biz oradaki nüfusa karşı hiç bir olumsuz tutum içinde değiliz. Sivillerin zarar görmemesi için gerekli adımları atıyoruz. Ancak şunu da bilmeliyiz ki, teröristler bu insanların arasına saklanıyor. Savaşlarda böyle şeyler olabiliyor.”Aklı sıra bütün dünyayı aldatmaya çalışıyor. Sizce harekât için doğrularımı söylüyor? Hayır… Kamera ve objektiflere takılan pozlar gerçekleri çıkarıyor gün ışığına.

 

Kameraların ve makinelerin pozlarına takılan bu kareler birebir hayatın kendisi değil mi? Onlar görmek istemese de, gerçek bu… Ölen sivil, çoluk-çocuk ve yaşlılar… Ve bir de bu işin cabası camiler… İbadethanelerin acımasızca bombalandığı bir yer varmı dünya yüzeyinde? İsrail pişkin pişkin buraların örgüt evi olduğunu iddia ediyor. İspatına ilişkin herhangi yeterli bir bilginin ellerinde olmadığı halde; bu işe gaddarca girişmeleri, onların emellerine olan bağlılığının bir göstergesi değil mi sizce?

 

******

 

     Evet, aslında kör olan dışişleri bakanı tzipi livni değil… O zaten görmek istediklerini görüyor. Gayesine odaklanmış, emin adımlarla devam ediyor yürümeye. O amacına ulaşmak için gereken araçları acımasızca kullanıyor o kadar. Ta ki; emeline ulaşıncaya kadar. Gözlerinizi bir Müslüman olarak dört açın ve düşünün. Onların bakmak istedikleri objektifsel yaklaşımları kenara atarak. Çünkü onlara göre bu bir savunma.

     Siz bakmayın onların kendilerini savunan o taraflı söylevlerine.

“-Müslüman’ın ferasetinden(bakışından-düşüncelerinden)korkun. Çünkü o bakarsa Allahın nuruyla bakar.” Kaidesiyle izleyin bütün dünyayı. Onlar nasıl açarlarsa gözlerini sizlerde öyle açın. Tabi gözleriniz yumulmadan?

 

 

Hayatın sizi daraltmadığı ve sıkılmadığınız zaman dilimleri geçirmeniz dileğiyle;

Sağlıcakla kalın efendim.

Yüzünüz (bu sefer Hep buruk)Gülsün.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar