• BIST 79.433
  • Altın 125,714
  • Dolar 3,0724
  • Euro 3,3451
  • İstanbul 15 °C
  • Ankara 11 °C
  • Konya 14 °C
  • İzmir 20 °C
  • Lefkoşa 24 °C

BAK HAREKETİ VE BATI'NIN SÖZDE DEMOKRASİ SİLAHI:

Fahrettin KORKMAZ

Artık emperyalizmin ve kapitalist dünya kartellerinin omzuna asarak kullandığı öldürücü ve yok edici evrensel silahın adı; “Demokrasi Silahı”dır. 1990’lı yılların başında ABD’ de icat edilen bu silah, ilk olarak Sovyetler Birliği bloğunun dağıtılıp çökertilmesinde kullanılmıştır. Çok sayıda obsiyonel aparatlara da sahip olan emperyalizm menşeli bu demokrasi adındaki ölüm teçhizatı; insan öbeklerini bir döver biçer azmanlığı ile bir çırpıda öldürebildiği gibi, devletleri dünya sahnesinden düşürebilmekte, ülkeleri üçer-beşer parçalara böle bilmekte, halkları birbirine kırdırmakta ve milletlerin kayıtlarını tarih vesikalarından silebilmek dedir.

"Arap Baharı" modeliyle Orta doğu'da ilk kez tecrübe edilen bu demokrasi silahının performansı, bu silahın üretici tüccarları Siyonizm merkezleri tarafından oldukça başarılı bulunmuştur. Öyle ki, bu demokrasi silahının maharetleriyle, Orta doğu liderlerinden neredeyse bağırsağına odun doldurulmayan lider kalmamıştır. Yine öyle ki, kullanım konforu ve maliyet hafifliği nedeniyle, aynı silahın Türkiye piyasalarında da denenmesi için proje eş başkanlıkları dâhil olmak üzere tüm alt yapıları ve kurumsal düzenlemeleri neredeyse tamamlanma aşamasına getirilmiştir.

Ne var ki, Türkiye'de bu günler itibariyle Batı ve Atlantik ötesi demokrasi tüccarlarının bu hesaplarını tersine çevirecek bir gelişme yaşanmaktadır. Çünkü demokrasi silahı diye yutturulan, gerçekte ise, kan fıçıları olan bu müptezel silahın ithalatına bir kotadan öte, kesin kes yasak koyma kararlılığında olan bir sivil medeniyet siyaseti, Anadolu coğrafyasında harekete geçtiğini ilan etmiştir. Şimdi kan emici, bu sözde demokrasi bezirgânlarını ve onların eş başkanlarını çok yakın bir gelecekte çok rahatsız edecek gelişmeler yaşanmaktadır Türkiye'de. Halkın barış ve kardeşlik parolası olan; BÜYÜK ANADOLU KALKINMA HAREKETİ, gerçek demokrasinin tesisini gerçekleştirmek ve halkın hak ettiği refah paylarını halkıyla buluşturmak üzere, Anadolu halkıyla beraber istikameti Çankaya'nın yamaçlarında bulunan TBMM olan bir yürüyüş başlatmıştır.

Saygı ve muhabbetle;

Fahrettin KORKMAZ

Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Gazete Turka | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim
google-site-verification: google44c00eb769fa0b43.html