1. YAZARLAR

  2. Fahrettin KORKMAZ

  3. BAK HAREKETİ, NEVŞEHİR “BİZ ANADOLYUZ“ BULUŞMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
Fahrettin KORKMAZ

Fahrettin KORKMAZ

Yazarın Tüm Yazıları >

BAK HAREKETİ, NEVŞEHİR “BİZ ANADOLYUZ“ BULUŞMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

A+A-

2014 yılı sonu itibari ile "BAK PARTİ" adıyla Türkiye siyasetine girmeye hazırlanan Büyük Anadolu Kalkınma Hareketi “Biz Anadoluyuz” Nevşehir buluşmasını görkemli bir halk katılımıyla gerçekleştirdi. Nevşehir Altınöz Otel’de gerçekleştirilen toplantıya çok sayıda Nevşehirli alaka gösterdi. Bak Hareketi Nevşehir ve bölge koordinatörü İdari ve Mali işlerden Sorumlu Hulusi Eryılmaz’ın organizasyonunda gerçekleştirilen “Biz Anadoluyuz” buluşmasına çok sayıda STK temsilcilerinin yanı sıra Nevşehir eşrafının ve basın yayın organlarının da katıldığı görüldü.

 

Türkiye sevdalılarının çıktığı bu yolda Türkiye’nin yeni ufuklarla ve aydınlık günlerle buluşturulacağını söyleyen Hulusi Eryılmaz, Genel Başkanlarına güvendiklerini ve Nevşehir ve bölge vilayetlerde üzerlerine düşen çalışmaların en iyisini gerçekleştirerek milletin itimadına layık olacaklarını söyledi.

 

“Biz Anadoluyuz” buluşmasında Adana İl Başkanı Murtaza Sırkıntı ve Konya İl Başkanı Hüseyin Güç beyler de birer konuşma yaptılar.

 

Toplantıda son olarak söz alan BAK HAREKETİ Kurucu Genel Başkanı Fahrettin Korkmaz, “Bak Hareketi’nin Türkiye’de milletimizin siyasi hayatına yepyeni bir siyaset anlayışı kazandıracağına, muhafazakâr ve sosyal demokrat çizgide yürüyen ve toplumun tüm kesimlerini hiç bir farklılık gözetmeyerek, samimi şekilde kucaklayan bir merkez kitle partisi olacağına itimadımız tamdır. BAK HAREKETİ, Türkiye’de dürüst siyasetin kalesi ve “siyasette alternatif kalmadı” muzdaripliğine düşen kitlelerin de bir vicdan adresi olacaktır. Bizim medeniyetimizin en temel hususiyetlerinden birisi, insanların yaradılıştan gelen bir ilahi ruhsat ölçüsüyle belirtilmiş olan, ‘beşerin eşitliği’ prensibidir. Medeniyet umdelerinin en başında gelen öğretilerinden birisi; toplumun hiçbir ferdi bir diğerinden herhangi bir gerekçe ile üstünlük iddiasında bulunamayacağı düsturudur.” dedi.

 

Fahrettin Korkmaz devam eden değerlendirmelerinde, yoksulluk girdabında çırpınan milyonlarca insanımız yardım ve iaşe şırıngasıyla, kömür ve paket serumuyla ölüm uykusuna daldırılmıştır. 1000 yıldan beri sürdüre geldiğimiz bu kardeşlik coğrafyasının bir kavga ve kargaşa platosuna dönüşme riskinin her geçen gün arttığı bir süreçte, milletin yegâne ümidi olmaya namzet halkın sesi kürsüsünün mensupları olarak bugünden geç olmamak üzere Türkiye siyasetine azami ölçüde katkı koyma gayretinde olduklarını belirtti.

 

Korkmaz konuşmasında, AKP iktidarları 12 yıllık sinsi bir didinme ile öyle bir medya düzeni kurdular ki, yalanı yazan yazarlarıyla, günler ve geceler boyu hakikati hançerleyen düzendaş televizyon yorumcuları ile halkın bilinçlenebilmesinin, gerçekleri görebilmesinin, irkilip kendisine gelebilmesinin ve bu karanlık fetret devrinden uyanıp ayağa kalkabilmesinin ihtimalini neredeyse yok etmiştir değerlendirmesinde bulundu.

BAK HAREKETİ Genel Başkanı Korkmaz: "İnşallah Eylül ayında, BAK PARTİ olarak siyasi partilerin arasında yer alacağız, Türkiye'yi Mevlana ve Hacı Bektaşi veli hoşgörüsüyle kucaklayan bir halk hareketi olarak Türkiye’nin geleceğinde halk adına rol alacağız” dedi. Teşkilatlanma çalışmalarının Türkiye’nin her yanında devam ettiğini belirten Korkmaz, konuşmasının sonunda şu konuların altını çizdi.

"Türkiye zor bir dönemden geçiyor. Sosyal, Siyasal ve Ekonomik anlamda Türkiye’nin başı derttedir. Türkiye, bugün 800 milyar dolarlık bir borç sarmalının içindedir. Türkiye'nin tarım, sanayi, hayvancılık alanında ciddi sorunları bulunmaktadır. Ülkenin yeni bir dirilişe, canlanışa ihtiyacı vardır. Bu sıkıntılar yine Anadolu insanıyla, manevi değerlerimizle ve ülkenin sahip olduğu kaynaklarıyla çözülecektir. Bu anlamda BAK HAREKETİ olarak biz bu göreve talibiz. İnşallah Eylül ayında, BAK PARTİ olarak siyasette yer alarak, yerli ve milli projelerle Türkiye’nin ufkunu açacağız” – 10.02.2014 / Nevşehir

Önceki ve Sonraki Yazılar