1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bahçeli'ye, Kılıçdaroğlu'na, Cemaat'e 'küfürden beter' sözler!
Bahçeli'ye, Kılıçdaroğlu'na, Cemaat'e 'küfürden beter' sözler!

Bahçeli'ye, Kılıçdaroğlu'na, Cemaat'e 'küfürden beter' sözler!

Bahçeli'ye 'sapık', Kılıçdaroğlu'na 'gusülsüz', Cemaat'e 'alçak' dedi!

A+A-

AK Parti Düzce Milletvekili İbrahim Korkmaz, yılbaşı gecesi facebook hesabından yaptığı "hazret" kelimesini içeren paylaşımına ilişkin, "Ben burada ironi yaptım" değerlendirmesinde bulundu .Korkmaz, "Hazret kelimesini kullanmışım gene kullanırım, bir daha kullanırım, yine kullanırım. AK Parti'nin bir vekili olarak, AK Parti'yi sıkıntıya sokacak bir yanlışım varsa bedelini öderim" dedi. Korkmaz MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye "Sapık görmek istiyorsan aynaya bak" dedi.

Korkmaz, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, "Bu basın toplantısını yapmayı düşünmüyordum ama son gelişmeler böyle bir basın toplantısı yapma gereği doğurdu. Bunun sebebi yılbaşı gecesi kendi şahsi Facebook hesabımdan bir paylaşım yaptım. Bu paylaşımda 'Ben İbrahim Korkmaz, 1 Ocak 1960 doğumluyum ve kardeşim de Muhammet Temel Korkmaz o da 1 Ocak 1969 doğumlu', oradan da kinaye, her zaman yaptığım ve itikadi açıdan halen de yaptığımın doğru olduğunu düşündüğüm bir paylaşım yaptım. Nedir? Yılbaşı gecesinin bizim örf ve adetlerimize uymadığını bir şekilde kritik ettim. Bunu da Facebook adresimde açık olarak yazdım. Bunu şu açıdan eleştirmek mümkün olabilir, kullanmış olduğum kavram her ne kadar çok kullanılan bir kavram olsa da maalesef son zamanlarda inkılap kanunları gereği çok kullanılan bir kavram değil 'hazret' kavramı" ifadelerini kullandı.

 

Hazret kavramını tanımlayan Korkmaz, "Biz Türkçe'de hazret kelimesini Allah ve Peygamber için kullanırız, önemli şahsiyetler için kullanırız. Dini şahsiyetler olması şart değildir, hatta Papa için bile kullanırız, bir büyükelçi için kullanırız. İçinde bulunduğumuz Meclis çatısı altında da kısa zamana kadar da Meclis Başkanı, Başbakan, Cumhurbaşkanı ve bakanlar için bu kelime kullanılıyordu. Şimdi bu kelime hem Allah hem Peygamber için hem de onlar için nasıl söyleniyor diyeceksiniz. Çünkü hazretkelimesini Allah ve Peygamber için hiçbir Arap kullanmaz. Bizden başka böyle bir kullanımı yoktur. Kelimelerin içini boşaltmışız, biz de böyle bir gelenek oluşmuş" ifadelerini kullandı.

"Gelenek açısından bakıldığında benim bu şekilde kullanmam eleştirilebilir ve ben bunu anlayabilirim" diyen Korkmaz, "Yani denebilir ki 'kardeşim insanlar bu kelimeyi bu şekilde kullanıyor' aslında öyle değil. TDK'nin ikinci tarifini söyleyeyim. Adı söylenmeyen bir kimseden söz edilirken kullanılan bir söz. Başka bir tarifi daha var ki evlere şenlik. Kullanıldığında bir kişinin küçümsendiğini anlatan bir söz. Yani biz bu kelimeyi küçümsemek için de kullanıyoruz. Şimdi ben bunu söyledim, geçtim hadi bunu halk anlamadı gerçi halkın bir sıkıntısı yok, kimse de bir şey söylemedi. Bunu Meclis çatısı altında milletvekili, parti başkanı, bakan olmuş ve belirli bir tahsil seviyesi olan insanların anlamamasına ne dersiniz. Bu anlamamak mı yoksa anlamamak istememek mi?" açıklamasında bulundu.

"BAHÇELİ EĞER SAPIK GÖRMEK İSTİYORSANIZ AYNAYA BAKIN"

Korkmaz, şunları kaydetti:

"Ben soruyorum Sayın Devlet Bahçeli'ye, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na, Sayın İhsan Özkes'e, Sayın Haluk Koç'a ve beni eleştiren bir umum insanlara soruyorum. Türk Dil Kurumu'nun sözlüğündeki dört tariften hadi birincisine ben kendimi sığdırdım, bunun için de bana saldırıyorsunuz, 'kafir, dinden çıkmış, sapık' diyorsunuz. Peki siz bu dört tariften hangilerine kendinizi sığdırıyorsunuz. Yani kendiniz için bu sözü küçümsemek için mi kullanıyorsunuz. Bu ayıp bir şey, yakışan bir şey değil. Doğrusu ben, parti genel başkanlarını dilime dolamayı seven bir insan değilim. Genel başkan olmalarından dolayı saygı duyarım ama benim kişilik haklarıma saldırı olursa kendimi savunma hakkına sahibim. Sayın Bahçeli, grup toplantısında diyor ki, 'Dahası Hazreti İbrahim benim, Hazreti Muhammed de kardeşim diyen sapıklar hiçbir yaptırım görmez.'. Bu sözü Sayın Devlet Bahçeli'ye misliyle iade ediyorum. Sayın Bahçeli eğer sapık görmek istiyorsanız aynaya bakın. Baktığınız aynada düz ayna olsun, eminim orada kendinizi göreceksiniz. Bundan daha öteye gitmiyorum, bunun bedeli ne ise gönder gelsin."

"SAYIN KILIÇDAROĞLU SANA GUSLÜN ŞARTINI SORSAM BİR TANE BİLE SÖYLEYEMEZSİN"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun partisinin grup toplantısında kendisini hedef göstererek, "Hazreti İbrahim tabi ki benim, Hazreti Muhammed ise en küçük kardeşim" sözlerini hatırlattığını belirten Korkmaz, "Doğru, dedim zaten. Herkesin önünde söyledim. 'Tepki gelince de şaka yaptım' diyor, hayır böyle bir şey söylemedim. Tepkiye bağlı olarak böyle bir şey söylemedim. Geri vites yapmak Sayın Kılıçdaroğlu'nun tavırlarından birisidir, o bilir böyle şeyleri. Benim yazdıklarım Facebook adresimde ortada ve halen de açık, yaptığım hiçbir şeyi inkar etmedim. Halen de arkasında duruyorum ve savunuyorum. Dedim ki 'Ben ironi yaptım.' Zaten Sayın Kılıçdaroğlu bunları anlayacak bir kapasitesi olsa ve bunları anlayacak bir kapasitesi olsa ve benim yazımın yazış şekli ve yazının sonundaki gülücükle zaten ironi yaptığımı anlamış olacaktı. Ama belli ki bu arkadaşımız ne okuma ne de yazma biliyor. Bu Sayın Genel Başkanın genel tavrı" ifadelerini kullandı.

Korkmaz şöyle devam etti:

"Diyor ki 'ne zaman peygamberler gırgır konusu olmaya başladı.' Allah'tan kork be adam, ben yazımın ne tarafında peygamberi ağzıma anlamışım. Hazret kelimesini kullanmışım gene kullanırım, bir daha kullanırım, yine kullanırım. Ak Parti'nin bir vekili olarak, AK Parti'yi sıkıntıya sokacak bir yanlışım varsa bedelini öderim. Bedel ödemek benim için sıkıntı verecek bir olay değil. Ama bunu Sayın Kılıçdaroğlu'ndan öğrenecek halde değilim. Diyor ki 'Onların inancı farklı.' Tek doğru söylediğin şey burası. Sayın Kılıçdaroğlu ile benim inancım gerçekten farklı, onunla aynı inanca sahip olmaktan Allah'a sığınırım. 'Bize Müslümanlığı öğretenler böyle öğretmedi' diyor. Sana Müslümanlığı kim, nasıl öğretti bilemiyorum ama Müslümanlıkta birazcık müktesebatı olan, küçükken Sübhaneke'yi azıcık okuyan bir insan şu lafı söylemez Sayın Kılıçdaroğlu, 'Allah insanın yarattığı en değerli varlıktır.' Bir insan bu kadar hezeyanı nasıl söyler. Sonra kalkmış bana laf söylüyorsun. Sen önce kendine ve danışmalarına bir çeki düzen ver. Belli sana doldur boşalt yapıyorlar ama sen dersine iyi çalışmadan çıkıyorsun, ondan sonra da alt yapıdan olmadan, İslami alt yapın sıfır olduğu için de böyle saçmalıyorsun. 'Bunlar dini siyasete alet ediyorlar' diyor. Sayın Kılıçdaroğlu, din yani İslam benim için bir yaşam tarzıdır, benim hayatımdır. Benim için din, İslam, Peygamber, Allah gibi kavramlar gayrısının teferruat olduğu kavramlardır, aklını başına al. Beni hiç kimse dini istismar etmekle suçlayamaz, senin buna ne aklın ne de gücü yeter. Alt yapın da buna yeterli değildir. Ben dini siyasete alet etmem, din benim için uğruna canımı seve seve vereceğim bir sahadır, sen benim kim olduğumu iyi öğren ve anla. Ben senin gibi çarkçı değilim. Ben eğer bir milletvekili olarak konuşamıyorsam Ebu Cendel olurum ve seninle uğraşırım. Ondan sonra gidersin, Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'na yalvarırsın ki 'Bu adamı Ebu Cendel olmaktan çıkar, onu kontrol sahasına çek.' Bunu bil. Eğer saldırmış olduğun Ahmet Davutoğlu ve parti büyüklerimiz size cevap verme hakkı vermiş olsaydı ki ben bunu burada çiğneyerek bu cevabı veriyorum. Sen kendini bu Meclis'e çıkacak hal bile bulamazdın. Onun için bu kavramları bilerek kullan. Din, iman, peygamber dendiği zaman sen bize ahlak dersi verecek en son kişi bile değilsin. Sana guslün şartını sorsam bir tane bile söyleyemezsin. Senin nasıl lider olduğun hangi kasetler içinden fırladığın belli. Otur önce geçmişteki pisliklerini temizle."

KORKMAZ'DAN KOÇ VE ÖZKES CEVAP

AK Parti Düzce Milletvekili İbrahim Korkmaz, CHP Sözcüsü Haluk Koç ve CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes'e de cevap verdi. Korkmaz, "Benim hazret dememin küfür olduğunu söylemiş. Bu müftü kalkmış gelmiş kafir diyor. Bu arkadaş bilsin ki 2 yıl Akçakoca'da müftülük yaptı. Ben Akçakocalı hemşerilerime söyledim, hepsi namazlarını kaza ediyorlar, bilesin. CHP Sözcüsü Haluk Koç, baştan aşağıya hakaret etmiş. Ama efendisine söylediğim sözler onun için de geçerli" dedi.

"PARALEL YAYIN ORGANININ YAPTIĞI ALÇAKLIKTIR, ŞEREFSİZLİKTİR"

Paralel yapının yayın organlarına da cevap verdiğini belirten Korkmaz, "AK Parti milletvekili Facebook hesabından kendisinin peygamber olduğunu söylüyor' diyor. Bu alçaklıktır, şerefsizlik ve namertliktir. Benim Facebook hesabımda veya herhangi bir yerde kendimi Peygamber İbrahim diye nerede yazmışsa bu alçaklar, bunlarla beraber hareket eden şerefsizler bunu bana göstersinler. Bunların gayesi bellidir. Bunların salya sümük ağlayan efendisi Papa'ya, 'Papa cenapları' diye hitap ediyor. Cenap yine hazretgibi bir sözdür. Madem Cenab-ı Allah diyorsun bunu niçin papa için kullanıyorsun. Siz Allah'tan korkmuyor musunuz?" şeklinde konuştu.

internethaber

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.