1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. BahçeliAKP tahriklerine karşı uyardı
BahçeliAKP tahriklerine karşı uyardı

BahçeliAKP tahriklerine karşı uyardı

Bahçeli, "Başbakan'ın Milliyetçi Hareket Partisi'ne ve mensuplarına devlet gücünü ve imkânlarını da harekete geçirerek her türlü şirret tertibi yapacağı anlaşılmaktadır" dedi.

A+A-

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 12 Haziran seçimlerinin hemen ardından Türk milletinin ayrıştırılabilmesi, yeni anayasada etnik kimliklerin tanınabilmesi ve bölünmüş bir Türkiye'nin ortaya çıkabilmesi için MHP'nin ikna ya da tasfiyesinin planlandığını öne sürdü.

Bahçeli, "AKP'nin Milliyetçi Hareket Partisi'ne yönelik tahrik ve provokasyonları" başlığıyla yaptığı yazılı açıklamada, milletin geleceğinde çok önemli ve tarihi bir rolü olacak 12 Haziran genel seçimleri için geri sayımın hızla devam ettiğini ifade etti. MHP'nin sosyal, siyasal ve ekonomik sorunların bitirilmesi için hazırlıklarını tamamladığını ve projelerini kamuoyunun bilgisine sunduğunu belirten Bahçeli, "Nitekim "2023 Yükselen Ülke Türkiye Sözleşmesi'yle ülkemizin her yöresine ve ferdine ses verilmiş ve büyük Türkiye ülküsüne ulaşmak için çağrıda bulunulmuştur" dedi. Bu kapsamda, Türk milletinin çatışma dinamiklerinin yoğunlaştığı ve gerilim taraftarlarının şımardığı bir ortamda tercihini sandıkta göstereceğini ve bunun herkes için de bağlayıcı olacağını vurgulayan Bahçeli, seçim sürecinde MHP'ye yönelik karalama kampanyalarında artış olduğunu sürdü. AKP kaynaklı kamuoyu hazırlama ve halkla ilişkiler faaliyetlerinin MHP'yi hedef aldığını belirten Bahçeli, şunları dedi:

"Başbakan Erdoğan'ın, AKP'nin üçüncü defa iktidara gelmeyi umduğu ve ustalık dönemi olarak nitelendirdiği 12 Haziran seçimleri sonrasında, Türkiye'nin etnik terör ve bölücü emellere teslim edilebilmesi için çok tehlikeli bir senaryo devreye sokulmuştur. Esasen, Milliyetçi Hareket'i hedef alan sinsi ve kalleşçe oyunlar yeni değildir. 12 Eylül 2010 Referandumu öncesinden başlayarak; kirli aktörleri ve iğrenç yöntemleri tüm çıplaklığıyla belli olan fitne taarruzunun, niyeti ve amacı net olarak bilinmektedir. 12 Haziran seçimlerinin hitamında, Türk milletinin ayrıştırılabilmesi, yeni anayasada etnik kimliklerin tanınabilmesi ve bölünmüş bir Türkiye'nin ortaya çıkabilmesi için Milliyetçi Hareket Partisi'nin ikna ya da tasfiyesi planlanmaktadır. Başbakan Erdoğan'ın ve parti yöneticilerinin öfke dolu kaba ifadelerine eşlik eden hayâsız ithamlarının arkasındaki nedenler bunlardır. Bu çerçevede Milliyetçi Hareket Partisi'ne oy ve gönül veren milyonlarca Türkiye sevdalısına hakaretler yağdırılmasının tartışmasız sebebi, AKP'nin karanlık politikalarına hareket imkânı ve zemini yaratma isteğidir."

-"DENSİZLİK ÖRNEĞİ"-

Bahçeli, açıklamasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın milliyetçilere izansıca saldırmasının asla affedilmeyecek bir "densizlik örneği" olduğunu ifade ederken, "Başbakan Erdoğan'ın, seçim tarihi yaklaştıkça; Milliyetçi Hareket Partisi'ne ve mensuplarına devlet gücünü ve imkânlarını da harekete geçirerek her türlü şirret tertibi yapacağı anlaşılmaktadır" dedi. MHP'lileri nedeni olursa olsun AKP'nin tuzak, tezgâh ve tahriklerine karşı sabırla, soğukkanlılıkla ve cesaretle karşı durulması yönünde uyaran Bahçeli şöyle devam etti:
"Milliyetçi Hareket'e ve ülkücü gençliğe yönelik kışkırtmaların, tezgahların, provokasyonların ve bühtanların asla sonuç vermeyeceğini ve hiçbir art niyetin başarıya ulaşamayacağını muhataplarının bilmesinde yarar vardır. Bu itibarla, seçim süresince meydana gelebilecek her türlü kargaşa ve gerginlikten de ziyadesiyle AKP sorumlu ve suçlu olacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi'ne yönelik düşmanca yaklaşan Başbakan ve partisinin, çamur atmaya ve kara çalmaya dayalı politikalarının sonuç doğurmayacağını ve 12 Haziran seçimlerinden hüsranla çıkacağını herkes görecektir.
Şüphesiz AKP'ye oy vermiş muhterem vatandaşlarımızın da, gelişmelerden rahatsızlık duydukları açıktır. Başbakan Erdoğan'ın aldatmaya, çarpıtmaya, fesada, nefrete, bölünmeye, kötü söze ve inkâra dayalı siyasi duruşuna AKP'li kardeşlerimizin de söyleyecek bir sözünün olacağı kuşkusuzdur. Milliyetçi Hareket Partisi şartlar ne olursa olsun, kavgadan ve çatışmadan uzak kalarak, demokrasinin ilkeleri doğrultusunda tek başına iktidar amacına kilitlenmiştir. Ancak partimiz, üzerine gelecek belaları ve ihanet ittifakının hücumunu def edecek, etkisizleştirecek ve hükümsüz kılacak güce ve kudrete de ziyadesiyle sahiptir."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.