1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu
Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu

Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında Şah Fırat operasyonuyla ilgili Genelkurmay Başkanı'na sert eleştirilerde bulundu.

A+A-

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu.

Bahçelinin konuşmasından öne çıkanlar:

"Türkiye, 26 Ağustos 1922 tarihinde başlayan Büyük Taarruz'dan beri ilk kez geri çekilmiş, ilk defa Vatan bildiği toprakları geride bırakmıştır. Göre göre, bile bile AKP, vatanımızın bir parçasını koparıp atmıştır. Türk tarihinde böyle bir zillet, böylesi zelil bir vaka pek az yaşanmıştır. AKP Hükümeti, Süleyman Şah Türbesi ve Saygı Karakolu'nu tehdit ve şantajlara boyun eğerek arkasına bakmadan terk etmiştir."


NECDET ÖZEL'E SERT TEPKİ

Bunlar Allah muhafaza yarın Erzurumu Edirneyi peşkeş çeker! Ey Özel paşa senin için vatan nedir? Harbiye'de vatan konusu işlenirken dersi mi kırdın okuldan mı kaçtın? Sayın Davutoğlu ya sana ne demeli? Stratejik Derinlik çuvalına herşeyi koydun da vatanı mı bıraktın. Erdoğan'a bir şey demek ise zaman israfı. Zira sen vatanı çoktan bıraktın yollarını ayırdın.

Genelkurmay başkanı askeri zaruretleri bahane göstererek kaçış operasyonunu gerekçelendirmiştir. Suriye'deki sorunlar yeni değildir. Genelkurmay başkanlığı hükümet kanadıyla askeri zaruretleri açıklamalıdır. Hani ihtiyaç olduğunda türbeye gidilip savunulacaktı. Nerede kaldı meydan okumalar. Özel paşa karargahta an be an geri çekilmeyi izlerken en küçük bir utanma ve mahcubiyet göstermemiştir. Başbakan ceketi çıkarmış masaya serilmiş inceleme yaparken muzaffer komutan edasıyla poz vermiştir.

BİZİ HDP'DEN YANA GÖSTERMEYE ÇALIŞIYOR

"Biz, molotofun, bonzainin, maske takıp suç işlemenin ve her türlü suç aleti kullanmanın cezai sorumluluğunun pek tabiidir ki artarılmasını istiyoruz ve Davutoğlu'nun demokratik itirazlarımızı püskürtmek amacıyla bizi HDP'yle yan yana gösterme kurnazlığını da şiddetle reddediyoruz. HDP'nin kuyruğuna kimin takıldığını, kimin ihanet resminde beraber gülücükler saçtığını milletimiz görmektedir. Davutoğlu, bu ucuz siyasi yollara tevessül etmemelidir."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.