1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bahçeli 'Erdoğan' sözünü tutamadı!
Bahçeli 'Erdoğan' sözünü tutamadı!

Bahçeli 'Erdoğan' sözünü tutamadı!

Kısa bir süre önce Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili sert ifadelerle verdiği sözü tutamayan MHP Lideri Devlet Bahçeli, Twitter'dan neler yazdı.

A+A-

MHP Lideri Devlet Bahçeli, bir süre önce yaptığı açıklamada Recep Tayyip Erdoğan'ı muhatap almayacaklarını, ona cevap vererek gündeme taşımayacaklarını açıklamıştı. Erdoğan'ın kendilerine yönelik sözlerle gündemde kalmaya çalıştığını, buna fırsat vermeyeceklerini söylediği konuşmaya rağmen Bahçeli dayanamadı ve dün gece Twitter'dan Saray'daki karşılama törenlerindeki tarihi kıyafetlerin ön plana çıkarılmasına yönelik açıklamalar yaptı.

Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda Bahçeli, "Milleti 36'da bulan tarihi ve tarihi gerçekleri kıyafette arar. 16 Türk devletinin emanetini çiğneyen sahte defilelerle vakit harcar. Şanlı Türk tarihi bir siyaset silahı ve siyasi tasarım vesikası değil; bir şuur, bir destan, bir şaheser kaynağıdır. Ahlaka muhalif, maneviyattan müstakil, huzurdan mustarip mumyalı zihinler için maalesef istismarın sınırı, aldatmanın eşiği yoktur" dedi.
 
"BU İNSAN MÜSVEDDELERİNİN KONUŞMASI DEĞİL, NASIL VAR OLDUKLARI MUTLAKA DÜŞÜNÜLMELİDİR"
 
MHP Lideri Bahçeli, Twitter üzerinden şu açıklamalarda bulundu: "Hakikat parçalara ayrılamaz, bölümlere, kategorilere, kompartımanlara tasnif edilemez, bir bütündür, tamdır, tamamı kavrar. Yalan, karanlık odada olmayan kara renkli bir şeyi aramak, aranmasını önermektir. Bu nedenle yalan tuzaktır, vicdan ve umut hırsızlığıdır. Riyanın yüzü iki, niyeti iki, maksat ve meşrebi ikidir. Bir olmayan, birden ürken, birliği kabullenemeyen ikiyüzlülüğün gönüllü esiridir. Hikmet yüzeyde değil derinde yaşar. Hidayet sözle değil amelle yoğrulur. Bu nedenle iş bilenin, kılıç kuşananın, manevi mükâfat hak edenindir. Hatırası yıpranmış, hayali yorulmuş ve heyecanı yenilmişler için, içten içe çürüme, içe doğru devrilip çökme mukadder bir sondur. İstismarla aldatanlar inkârla sevinirler. Yalanla avutanlar kötü bir ruhla dolaşırlar. Bunların ne hale, ne de istikbale hayrı dokunmaz. Eklemek yerine eksilten, dikmek yerine dinamitleyen, buluşturmak yerine budayan maziyi de anlamaz, medeniyet ruhunu da anlamlandıramaz. Çünkü bunun için milli bir idrak lazımdır; bunun için insaf, izzet ve irade ön şarttır. Milleti 36’da bulan tarihi ve tarihi gerçekleri kıyafette arar. 16 Türk devletinin emanetini çiğneyen sahte defilelerle vakit harcar. Şanlı Türk tarihi bir siyaset silahı ve siyasi tasarım vesikası değil; bir şuur, bir destan, bir şaheser kaynağıdır. Ahlaka muhalif, maneviyattan müstakil, huzurdan mustarip mumyalı zihinler için maalesef istismarın sınırı, aldatmanın eşiği yoktur. Bunlar kimi zaman yolsuzluk başka, hırsızlık başkadır diyebilecek kadar insanlığını ateşe atabilir, ardan ve ahlaktan uzaklaşabilirler. Böylesi şeytani sözler zehirli bıçak gibi kalplere saplanır. Milli terbiye ve tahammülü zorlayan bu görüşlerin tutar hiçbir yanı da yoktur. Gören gözden hakikat saklanamaz. Bu insan müsveddelerinin konuşması değil, nasıl var oldukları, nasıl yeşerdikleri mutlaka düşünülmelidir"
Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.