1. YAZARLAR

  2. Fahrettin KORKMAZ

  3. AYDINLIĞA MANİ, MANİDAR GÜNLER!
Fahrettin KORKMAZ

Fahrettin KORKMAZ

Yazarın Tüm Yazıları >

AYDINLIĞA MANİ, MANİDAR GÜNLER!

A+A-

 

         

 

 

                AYDINLIĞA MANİ, MANİDAR GÜNLER!             

 

              Acılar ve büyük sitemlerle belirtmeliyiz ki, Cumhuriyet tarihimizin hiçbir döneminde milletimiz böylesine kudurmuş bir azgınlık ve muvazene yıkan bir anarşiyle karşı karşıya kalmamıştır. Geçen 86 yılın hiçbir senesinde görülmemiş kâbus dolu günlerin, olanca siyahlığı ile geleceğimizi karartmaya çabaladığı bir süreçten geçmekteyiz. Bayrağımıza, sancağımıza, askerimize kurşun sıkanların ve onlara yardımcı olanların itibarlarının yükseltilip, açılım kelamıyla huzur anarşistlerine kucak açılmak istenildiği günleri yaşamaktayız bu günlerde. 

 

            Esarete, sefalete, acılara ve bitmeyecek gibi görünen sonsuz kederlere karşı verilen ve bir medeniyet kavgamız olan, sevgili cumhuriyetimizin 86.yıldönümünü henüz idrak ettik. Ancak itilip ötelenmeye çalışılan 86 yaşındaki Atatürk Cumhuriyetinin bitirilmesi hesaplarının yapıldığı karanlık bir sürecin de çok ilerlemiş bir merhalesindeyiz.

 

               1923 sonbaharından 86 yıl uzaklıktaki 2009 yılının yılsonuna kadar mutlaka bitirilmesi gerekli olduğu söylenilen ve içeriği bilinmezlerle dolu olan açılım sürecinin 3 aylarının içerisindeyiz. Hükümet çevrelerinin dillendirdiğine göre, bu aylar içerisinde çok güzel şeyler olacaktır. 86 yıldır yapılamayan siyasal etkinlikler bu üç ay içerisinde yapılacaktır. Tüm bu bilinmeyen açılım içtihatları ve gerekli çalışmalar yılbaşına kadar ivedi şekilde yapılacaktır ve maksimum neticeler alınacaktır denilmektedir. Netice olarak söylenildiğine göre ve Sayın Başbakan"ın öngördüğü şekli ile bu açılım süreci, yılbaşına kadar bitirilecektir.

 

               İki ayağın adeta bir pabuca sıkıştırılarak sürdürüldüğü bu açılım süreciyle birlikte akıl ve fikir ezberlerimiz bozulmuştur. Bu sıkıştırılmış ve deli değneği ile kovalanan açılım süreci toplumu iki ana cephede ayrı saflara ayrılmıştır. Bu müptezel süreç; devletin birliği ve bütünlüğünü hiç kimsenin hesap edemediği ölçüde tehlike sınırına taşımıştır. Bu meşum süreç; İktidar ile muhalefeti demokrasi tarihimizde şahit olmadığımız bir nezaketsizlik dozunda uzak uçlara savurmuştur. Ve bu meçhul süreç ile birlikte, Atatürk Cumhuriyetini ayakta tutan dirayet kolonları ülkenin bir havuzda buluşmuş tekel medyasının yandaş kalemleri tarafından balyoz yağmuruna tutulmuştur.

 

                Zemheri ayında sıtmaya tutulmuş ve zangır zangır titreyen bir zavallılık halinde iken bile, milli bağımsızlık savaşını Cumhuriyetle taçlandırabilmiştir bu millet. Ancak 86.yılını kutladığımız cumhuriyetimizin emanetçileri olarak, atalarımızın manevi huzurlarında miras yok edicileri durumuna düşme huzursuzluğunu yaşamaktayız şimdilerde. 86 yıl önce verdiğimiz haysiyetli istiklal kavgamızla Anadolu"da gözü olan istilacı devletleri yurdumuzdan kovmasını becerebilmişken, bugün neredeyse aynı fitnenin artıklarını kendi ellerimizle yurdumuza yerleştirmiş ve o güçlerin mali olarak merhamet dilencileri durumuna düşmüş bulunmaktayız. Oysa bizler o şeref mücadelesini, sınır dışı ettiğimiz emperyalist güçlere 86 yıl sonra yeniden teslim olmak için yapmadık. Ve bizler o haysiyet kavgasını, milli birlik ve barışımıza kasteden dış güçlerin yerli işbirlikçilerini 86 yıl sonra ödüllendirilmesi için vermedik.

 

               Oy gelecek yerden açılım esirgenmez mantığı ile istikbal ve istiklâlimizi siyaset malzemesi yapan beyhude gayretlere ülkem insanı en güzel cevaplamayı 29 Ekim Cumhuriyet bayramında ortaya koyduğu büyük coşkuyla vermiştir. Türk milleti yüksek ferasetiyle yürek tasına yazmış olduğu bu gamsız gafilleri demokrasi sandığında en yakın atide mahkûm edecektir ve bir ABD projesi olan açılım saçmalığına ise, son verecektir. Balık kavağa çıkarsa, fili bir sinek emzirir, manda kavak yaprağına yuva yapar ve Türkiye de AB"ye girerse açılım hamasetini bu millete yutturabilmeleri mümkün olacaktır. Milletin aydınlık geleceğine mani bu manidar günler elbet bitecektir. O milletini iyi tanıdığını söyleyen siyaset hovardaları! Avucunuzu yalayın.

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar