1. YAZARLAR

  2. İnci TULUNAY

  3. ASKIDA UMUT...
İnci TULUNAY

İnci TULUNAY

Yazarın Tüm Yazıları >

ASKIDA UMUT...

A+A-

ASKIDA UMUT..

  Askıda kahve ile başladı bir hikaye dolaştı durdu uzun süre maillerde ..Daha sonra ülke koşullarına uydu askıda ekmek olarak çıktı karşımıza..

   Başka ülkelerde yapılıyormuş askıda kahve..Ne güzel ..Yardımlaşmanın en güzel örneklerinden biri ..Yapılsın tabii ki ..Duyunca mutlu oluyoruz.

  Yeni bir devlet kurduk,ihmal ve fakirlik çeken halkımız sabretti hep ..Biz bu toprakların insanıyız..Zor dönemlerden geçtik, zor ekonomik koşullara dayandık, dayanmaya çalıştık .. Yardımlaşma kültürümüzü hiç ama hiç bırakmadık..Kimi zaman sadaka taşı oldu adı daha sonraları da vakıf..Hep iyiliksever birileri vardı , hala da var..

 Yoksulluk, işsizlik ile birlikte dağ gibi büyüdü büyüdü..Neredeyse çığ olup üzerimize çökecek..İşsiz babaların çocukları, işsiz erkeklerin eşleri ..İşsiz gençler..

  İşsizlikle gelen yoksulluk, gelir dağılımındaki adaletsizlik, eğitimsizlik, kemalizmden gerçek demokrasiye geçiş sancıları , kürtlerin kimlik sorunu, alevilerin inanç sorunu, türbanlı vatandaşlarımızın eğitimde karşılaştıkları zorluklar, azınlıkların inanç ve ibadet hürriyetleri Güneydoğu sorunu , özelleştirme ,küreselleşme, eğitim, sağlık , adalet, sosyal güvenlik, kadın sorunları, kuraklık , çevre kirliliği ve tabii ki en başta ekonomik sorunlar..

  Yıllardır yazılır çizilir , ya çözüm ..Ne yazık ki çözüm üretilmez..

  Bu kadar zor mu acaba çözüm üretmek.. Yıllardır yazılanlar tek tek çözüme kavuşturulsaydı şu an ülke olarak bir sorun denizinde , ne denizi okyanusunda boğulmuş olmazdık sanırım..

Ne dersiniz sizin umudunuz var mı?

Varsa bir “ Askıda Umut” da bizim için bırakır mısınız?

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum