1. YAZARLAR

  2. Fahrettin KORKMAZ

  3. “Askerimize sıkılan kurşunlar, “Açılım” sürecini etkilemeyecektir”(!)
Fahrettin KORKMAZ

Fahrettin KORKMAZ

Yazarın Tüm Yazıları >

“Askerimize sıkılan kurşunlar, “Açılım” sürecini etkilemeyecektir”(!)

A+A-

“Askerimize sıkılan kurşunlar, “Açılım” sürecini etkilemeyecektir”(!)

 

Önceki gün yedi Mehmetçiğimiz kalleşçe şehit edilmiştir. Toprağın kara bağrının kefensiz kutlu yolcuları olan çocuklarımızın acılarıyla ekran önlerinde gözlerimiz buğulanıp yüreklerimize hicran akıtırken, Devlet büyüklerimizden en azından üç beş teselli ve teskin cümleleri duymaya alışmıştı buruk gönüllerimiz.

 

                Bu mübarek ayda şüheda rütbesine yolladığımız askerlerimizin başsağlığı mesajını duymadık hiçbir ekran ve kürsüden. Ancak kalleşlerin keleşleriyle Vatan toprağı ile helalleşen yiğitlerimizin cenazeleri henüz tabutlara konulmadan, Sayın Başbakan"ın açılım sürecini sağlamda tutma evhamıyla “Askerimize sıkılan kurşunlar süreci etkilemeyecektir”  şeklindeki acelece söylenmiş kupkuru cümlesi, sanırım cümle insanımızı en azından mahzunlaştırmıştır.

 

               Millet olarak Sayın Başbakan"ın tutumunu çok yadırgamışızdır sanırım. Bu Ülkenin bir ferdi ve bu naçiz satırların sahibi olarak gönül koydum, kırıldım ve sahipsiz hissettim kendimi. Kendisinden; önce aziz milletimize bir başsağlığı mesajı vermesini beklerdim.  Sonrasında, terörü en anlamlı şekilde tel"in etmesini ve milletimizin yüreklerine bir nebze su serpecek ifadelerle Devletimizin gücünü dosta sürur ve düşmana tedirginlik noktasında hatırlatmasını beklerdim. Olmadı.

 

               Sayın Başbakan"ın ifadelerinde yer verdiği Askerlerimize sıkılan kurşunlarla, çocuklarımız sağlık ocağında tedavi altına alınmamışlardır. Onlar oracıkta; Vatanları için şehit olmuşlardır. Sayın Başbakan istese ve o Askerlerimizin birliğine gitse de, “Merhaba Asker” diye komut ta verse, o Mehmetler artık o alandan Sayın Başbakan"a “Sağ olun” cevabıyla selam duramayacaklardır. Çünkü onlar ecdat ile gökten Devlet büyüklerimizi, Sayın Başbakanımızı ve bizleri izleme makamına yükselmişlerdir. Hz. Allah"ın ve Hz. Peygamber"in katında değerlerin en yüksek makamında ağırlanacak şehit çocuklarımıza sunulacak başsağlığı mesajının, sözde “Açılım” sürecinin gerisine atılarak teğet geçilmesi, milletimizin ortak vicdanını bir kez daha kanatmıştır.

 

               “PKK terör sorunu” sorunsuzca “Kürt sorunu”na dönüştürülmüştür.”Kürt sorunu” ise; bir siyasi açılım kavşağına getirilmiştir. Şimdilerde de; bedeli ne olursa olsun, neticeye ulaştırılacaktır talimatıyla, yemin hükmünde bir hükümet iradesi haline getirilmiştir. Türkiye"de “Açılım”; işte böyle meçhul bir kavramın, milletimize dayatıldığı bir esrarengiz sürecin adı olmuştur şimdilerde.  

 

               Ancak milletimizin yeterince malumu olmayan ve hariçten yönetilen bu karanlık süreç evrelerini halkımızın malumatına sunmak, her eli kalem tutanın ve dili söze dönenin bir milli ödevi olmuştur. Bir kaç ay öncesine kadar çehrelerine aşina olmadığımız yeni yetme bu “Açılım” tellallarını, bugün göreve çağıran bu dayatmacı güçler kimlerdir? Önce terörü, sonra birçok sorunları ve daha sonrasında da kendilerinin icat ettikleri bu sorunların sözde çözüm ve açılım tezgâhlarını planlayan emperyalist güçleri, bu halka ifşa etmek de bizim namus ve vicdan borcumuz olmuştur.

 

               Şimdilik şu kadarı bilinmelidir ki; “Açılım süreci”  bir siyasallaşma sürecidir. Bu sürecin başlangıç noktasında; “PKK terör örgütü” Kürt vatandaşlarımızın inisiyatifleri dışında ve Kürtlerden bağımsız olarak ABD"de doğurtulmuştur. AB tarafından beslenmiş ve desteklenmiştir. Ve bu süreç; Anadolu halklarını ve Türkiye"yi, “Sevr” tezgâhına taşıma hedefinden başka hiç bir aydınlık yol kavşağına götürmeyecektir. Hoşça kalın.   

 

Önceki ve Sonraki Yazılar