1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. ASİAD'dan çok anlamlı 'örnek proje'
ASİAD'dan çok anlamlı 'örnek proje'

ASİAD'dan çok anlamlı 'örnek proje'

ASİAD öncülüğünde ve Emniyet'in desteğiyle Ankara'da örnek bir projeye başlandı.

A+A-

Risk grubundaki gençlere yönelik “örnek proje” geliştiren ASİAD, İl Emniyet Müdürlüğü, belediyeler, üniversitelerle Başkent’teki “tüm gençlere” ulaşmayı hedefliyor. Projeyle ilgili bilgi veren ASİAD Başkanı Barış Aydın: “En büyük yatırım gençlere yapılan yatırımdır. Biz de tüm gençleri kucaklayacak, sorunlarını sıkıntılarını giderecek bir köprü kuracağız. Bu kapsamda oluşturduğumuz projeye ilk destek İl Emniyet Müdürlüğü’nden geldi. Emniyet ile oluşturacağımız toplam 8 kişilik ekip, sayıları 100’leri bulacak çalışma grubunun öncüsü olacak.”

Ankara Sanayici ve İşadamları Derneği (ASİAD), risk grubundaki gençlere yönelik “örnek proje” geliştirdi. İl Emniyet Müdürlüğü ile başlatılan projede, Başkent’teki “tüm gençlere” ulaşmak için belediyeler ve üniversitelerle işbirliği yapılacak.

Ankara Emniyet Müdürü Kadri Kartal’ı ziyaretinde, “en büyük yatırımın gençlere yapılan yatırım” olduğunun altını çizen ASİAD Başkanı Barış Aydın, risk grubunda bulunan gençlerin topluma kazandırılmasının önemine dikkati çekti.

Barış Aydın, Ankara sevdalısı sanayici ve işadamları bir araya getiren ASİAD’ın böylesine önemli bir konu için elini taşın altına koyduğunu kaydederek, “Geleceğimiz olan gençlere sahip çıkmamız gerekiyor. Ne yazık ki bilinçli olmayan bazı aileler çocuklarına da gereken özeni gösteremiyor. Bu nedenle risk grubunda olan çok sayıda gencimiz var. ASİAD olarak bu gençlere destek olmak, onların ellerinden tutarak hayata kazandırmak istiyoruz. Öncelikle risk grubundan başlayacak proje, kısa sürede tüm gençleri kucaklayarak, sorunlarını, sıkıntılarını giderecek bir köprü olacak” dedi.

Böylesi önemli bir projenin içinde olmasından dolayı Ankara Emniyet Müdürü Kadri Kartal’a da teşekkürlerini ileten Aydın, ilerleyen dönemlerde ilgili bakanlıklar, sivil toplum kuruluşları, belediyeler ve üniversitelerle de işbirliği kuracaklarını bildirdi.

Barış Aydın, ilk etapta İl Emniyet Müdürlüğü ile atılan bu adımın gençler için atılacak adımların öncüsü olacağını ifade ederek, şunları söyledi:

“Hayata geçireceğimiz projeyle risk grubundaki gençlerin sağlık, işsizlik, rehabilitasyon gibi sorunlarını, gerek eğitim, gerek sağlık, gerekse istihdam yollarıyla çözmeyi hedefliyoruz. İşe ilk etapta Emniyet ile oluşturulan toplam 8 kişilik ekiple başlıyoruz. Bu ekip, önümüzdeki dönemlerde eğitimciden, sanayiciye; işadamından, belediyelere kadar sayısı 100’leri bulacak çalışma grubunun öncüsü olacak ve sürdürülebilir bir çalışmaya imza atacak.”

Aydın, belirledikleri “ASİAD’ı Türkiye’ye örnek STK yapma” projesine emin adımlarla ilerlediklerini de kaydetti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.