1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Arınç'tan önemli açıklamalar
Arınç'tan önemli açıklamalar

Arınç'tan önemli açıklamalar

Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, toplantı sonrası açıklamalarda bulundu.

A+A-

Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığındaki Bakanlar Kurulu Toplantısı sona erdi. Başbakanlık Merkez Bina'daki toplantı, 6,5 saat sürdü.Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, toplantı sonrası açıklamalarda bulundu.

 

Arınç'ın açıklamalarından satır başları: 

 

"Meclis çalışmaları ile ilgili olarak Başbakan Yardımcısı, İç Güvenlik Yasası diyebileceğimiz kanun ile ilgili olarak geçtiğimiz toplantıdan bu yana neler yapılabilediği konusunda bilgi sundu.

 

ŞAH FIRAT OPERASYONU

 

Operasyon yönüyle başarılı olarak geçti.

 

Bakanlar Kurulu 50 günün ardından 9 Mart'ta Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda toplanacak.

 

İÇ GÜVENLİK PAKETİ

 

Demirtaş'ın '2 maddeyi getirin hemen çıkaralım' açıklaması çok basit, ucuz bir açıklama. Bir siyasi partinin genel başkanına yakışmaz doğrusu.

 

Bu getirdiğimiz tasarı bir bütündür. Bu bütünlüğün içerisinde iç güvenliğe yönelik tedbirler olduğu gibi, jandarma teşkilatı ve emniyet teşkilatıyla ilgili konularda vardır. Bunu artık doğan çocuklar bile biliyor.

 

Herkes paketin içinde ne olduğunu biliyor. Birbiriyle hiçbir konuda anlaşamayan 3 parti görüşmeleri engellemeye çalışıyor. AB normları ve uluslararası hukuk standartlarına uygun bir düzenleme yapıyoruz.

 

Suç işlemeyi meslek edinmiş örgütler var. Herkes özgürce fikrini söylesin ama insanlar ölmesin.

 

Nasıl oluyor da MHP ve Bahçeli parlamentonun kilitlenmesine yol açar? Bugün Meclis'te yapılanları anlamak münkün değil halkımız çok iyi görüyor.

 

Demokrasiyi yok etmek isteyenlere karşı tedbir alıyoruz.

 

Şu yaşananları bir ibret olarak görmeli ve herkes kendi partisinden hesap sormalı.

 

ÇÖZÜM SÜRECİ 

 

Bu konuda 4 Şubat'tan bu yana bir gelişme var. O gelişmede şudur, silah bırakmaya yönelik bir açıklamanın yapılabilecek olmasına karşı engeller çıkarılmıştır. Bu engellerin daha çok Kandil'den kaynaklandığını artık sağır sultan bile biliyor. HDP'li bazı milletvekillerinin veya İmralı'yla görüşmek için zaman zaman gidenlerin hemen ertesi günlerde Kandil'e gittiklerini biliyoruz. Gidenler henüz dönmemiştir. Nasıl bir karar almışlardır, kendileri bir açıklama yapar. Biz hükümet olarak çözüm sürecini sonuna kadar, milletimizin menfaatlerine uygun bir şekilde sürdürmeye kararlıyız.

 

BAŞKANLIK SİSTEMİ

 

Sayın Cumhurbaşkanımız bu sistemin Türkiye için daha iyi olacağına inanıyor. Önceliğimiz yeni Anayasadır ve onu getirebilecek bir güce ulaşmamızdır.

 

3 İNGİLİZ GENCİ

 

İngiliz hükümeti gerekli tedbirleri almamıştır. Arama çalışmalarımız sürüyor, bulamazsak bunun sorumlusu İngiliz hükümetidir."

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.