1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Arınç'tan MHP'deki kaset yorumu
Arınç'tan MHP'deki kaset yorumu

Arınç'tan MHP'deki kaset yorumu

Bursa gezisini sürdüren Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç gündemde olan MHP'deki ikinci kaset skandalına da değindi...

A+A-

Bursa gezisini sürdüren Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Kestel İlçesi'nde partisinin seçim bürosunu açtı. Açılışta vatandaşlara seslenen Arınç, gündemde olan MHP'deki ikinci kaset skandalına da değindi..

İki kasetin bir yerlerde yayınlandığını hatırlatan Arınç,"Birilerinin özel hayatlarına girilmiş ve çirkinlikler olmuş. Baştan söylüyorum. Kimsenin özel hayatına müdahaleyi hoş karşılamayız. Çok çirkin çok yanlış bir şey. Ortaya dökülen ve saçılan bu işlerden alacağımız bazı dersler ve ibretler var. Bunları da milletin vicdanına taktirine bırakıyoruz. Kimsenin özel hayatı didik didik edilmemeli ifşa edilmemeli, araştırılmamalı ve ortaya dökülmemeli. Ama ortaya döküldükten sonra da ortaya çıkan hakikatler gerçekler hepimizi uyarıcı nitelikte olmalı. Kasetlerden medet umanlar olabilir ama biz siyasetimizi kasetler veya onların yayınlanması gibi çirkin işlerle yapmıyoruz. Ahlaksız işlerle yapmıyoruz ve kimsenin özel hayatını da merak etmiyoruz. Kişinin söyledikleri yapacakları vaatleri bizim için önemlidir"dedi.

SAYIN KILIÇDAROĞLU, CEM UZAN'IN ELİNE SU BİLE DÖKEMEZ

Konuşmasında seçim vaatleri konusuna da değinen Arınç, germişteki ve bugünkü siyasi tecrübeleriyle kimin gerçekten dürüst ve samimi olduğunu, kimin yapacağını yapmayacağını bildiklerini söyledi. "Onlar vaat ediyorlar ama biz yaptık diyen Arınç, şöyle devam etti:

Hem de fazlasıyla yaptık. Şimdi daha çoğunu da yapacağız. Söylediklerinden bir tek örnek verin ki milletin yarasına merhem olsunlar. Onları da yapacakları şüpheli. Her seçim zamanında konuşulur. Unutmayın bugünlerde bir şeyler vaat edenlerden çok daha fazlasını vaat eden Cem Uzan ve partisi vardı. Ekmek arası dönerlerle şarkıcı Gülbenlerle seçim meydanlarında milletin yüzde 7,5 oyunu topladı. Yani Sayın Kılıçdaroğlu, Cem Uzan?ın eline su bile dökemez. Bunları bırakıp da milletin gerçek dertlerine baksın gerçek dertlerini dinlesin akılcı, kararlı ve dürüst projeleriyle ortaya çıksın. Milletimizi 12 Haziran?da en doğru ve isabetli kararı verecektir. Biz söylediğimizi yaptık. Denizin ne altı kaldı ne üstü kaldı. Başbakan çok hızlı maşallah millete kanal armağan edecek.

Seçimlerde iyi bir sonuç alacaklarını da kaydeden Arınç, "Ülkede kardeş kavgası istemiyoruz. Terörü bitireceğiz kökünü kazıyacağız. Ülkemizde artık kan dökülmeyecek. Hepsinin çaresine bakacağız. Bağırıp çağıranlara tehdit edenlere bakmayın hepsinin sesi 12 Haziran?da kesilecek. Bu ülkede birlik ve kardeşlik tek başına hakim olacak. Atıp tutanlara bakmayın hayatlarında bir çivi bile çakmamış sorumluluk taşımamış, kimsenin yarasına merhem olamamış, sadece bağırmış çağırmış, sadece kadınların başındaki örtüye düşmanlık etmiş, sadece laiklik adına ülkede din ve vicdan özgürlüğünü ortadan kaldırmaya çalışmış, sadece ülkede darbe şak şakçılığı yapmış insanlardan bu milletin derdine çare bulunmazö diye konuştu.

Kestel'deki programın ardından Barakfakih Şenliklerine katıldı. Arınç, burada yaptığı konuşmada, "Barak Fakih Hazretleri hakkında çok fazla bilgi yok. Ama Barak ismi Türkiye'ye yabancı değil. Türkiye'nin muhtelif yerlerinde Barak aşireti veya Barak boyu diye önemli bölgeler var. Sonra biz Barak ismini başka yerden de hatırlıyoruz. Doğrusu benim aklıma gelmemişti ama Türkiye'de yaşayan Baraklılar Amerika Başkanının ismini duyunca bu olsa olsa bu bizdendir demeye başladılar. Biliyorsunuz Obama'nın birinci ismi Barak'tın. O Barak Hüseyin'dir. Biz de Barak Fakih'in önündeyiz. Yani olur mu olmaz mı ben size bırakıyorum. Allah'ın taktiridir. Hazreti Adem babamız, anamızda hazreti Havva olduktan sonra şu kadar yüzyıl, bin yıllardan bu yana Amerika'ya başkan seçilenle Kestel'in Barakfakih'i arasında nasıl bir irtibat var derseniz. Siz olmaz olmaz demeyin. Çünkü burası Barakfakih o adamcağız da Barak Hüseyin. İkisi de güzel isimler. Allah ona da bize de hayırlı eylesin. Yani işin bu tarafını bilen Türkiye'de yaşayan Barak aşiretinin mensupları Obama başkan seçildiğinde 400 tane kurban kestiler. Vardır onların bir bildiği. Boş insanlar değil bunlar" dedi.
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.