1. YAZARLAR

  2. Mehmet ŞENER

  3. Ankara’da Burdurlular buluşacak
Mehmet ŞENER

Mehmet ŞENER

Yazarın Tüm Yazıları >

Ankara’da Burdurlular buluşacak

A+A-

Ankara"da Burdurlular buluşacak

Burdurlular için bu buluşma hayırlı olur inşallah temennisiyle. Emek çekenlerin emekleri boşa gitmez, hayırlı olması en büyük dileğimdir.

Ankara Burdurlular Derneği başkanıyla zaman zaman diyalogumuz olur. İşte geçen günlerde de böylesine ikimiz konuştuk. Derneğin yeni başkanı Ahmet Şakar beydi.

Ahmet Bey sivil toplum örgütünün iyi temsilcilerindendir. Ben kendini uzaktan tanıyorum. Birebir çalışmadım, konuştuk Anlatımını ise yakından biliyorum. Doğduğu topraklara böylesine tutkulu insanların olması insanın ayrı ve çok etkileyici duygular yaşıyor.

İki telefonu var ikisin inde son rakamları on beşle bitiyor.

 Başkan demek üreten, ilerleten, derleyen, toplayan demektir. Sivil toplum örgütlerinin temsilcilerinin organizasyondan kazançları çekmiş oldukları zahmettir. O zahmetin ardında ise çok farklı kazançları vardır. En büyük kazançları ise dostllukar, sevenler ve sevmeyenler.

Hasetten ilgi duyduğum konuların başında gelir sivil toplum örgütleri. Kendimde üyelikse üyelik, temsilcilikse temsilci olarak görev aldım.

Şu anda da dernek ve sivil toplum örgütlerine üyeliklerim var.

Temsilcilik dönemimizde ilçeye hizmet sunmaya çalıştık. Sunduk mu, sunamadık mı bilmiyorum? Bildiğim gerçek şudur: Bizler iyi gözle değerlendirilmedik. Olsundu, çalışmalarımızı hiç ferdileştirmeden hizmet sunmaya çalıştık.

 Sendikaların önümüzdeki günlerde üye sayımının sonucu açıklanacak. Biz ayrılmak zorunda kalmış olduğumuz kurumun inşallah üye sayıları artmıştır.

Biz başarılıydık. Bana soran olursa üye sayısı artmışsa başarılıdır yönetim. Bir üye bile istifa ettiği halde onun yerine yeni üye konmamışsa, o yönetim bence başarısızdır.

Ümidimiz başarılı olunmasıdır.

29 Mayıs 2009 tarihinde Ankara Burdurlular derneğinin organizasyonu var. Burdurluları Burdurlu olduğu için düşünenleri, gelecekle ilgili görüşü olanların buluşacak olması sevindiricidir.

Laf olsun diye organizasyon yapılmaz. Ciddi önerisi olanlarında kimse kırılmadan, kimsecikler alınmadan hizmet getirilmesinde katkısı olanlar görev almalıdır.

İşin ehli olan kişilerin sahip çıkılacağı toplantı olması en büyük dileğimdir. İnsanların bir araya gelmesinin bereketini görme düşüncem var. Hayalleri gerçekleştirirler yetkililer.  

Konuşmalar yapılırken çok dikkatli olunmalı. Yapılması elzem olan konular konuşulmalı. İlçelerin kendine has problemi çözümüne yardımcı olma gücü olanlar yardımcı olmalıdırlar.

Sivil toplum örgütüne destek vermede de hizmet beklemek gerekir. Öyle buluştuk olmamalı. İçi mutlaka doldurulmalıdır.

Burdur "u temsil eden görevlilerimizin davete icabet edeceklerini düşünüyorum. Hangi mevkii ve makamda olunursa olunsun bu tür davetlere katılın malıdır.  Derneğin amacının husule gelmesi için emek çeken insanlarımızın alın terleri boşa akmamalıdır.

Tüm temsil yetkisi olan, düşüncesi olanlar yetkililere ulaşmalarına fırsat tanınmalıdır. Bizim topraklarımızdan yetişen insanımızın elinden tutulması gerekir derim.

İnsanlar daha çok sorumluluk alınca yetiştiği toprakları unuttuğunu birkaç bürokrata ifade etmiştim. Onlarda katılıyorum demişlerdi. Sizlere ümit bağlayan insanımızı unutmak yakışır mı? Elinizden gelen imkânı kullanmak bence en uygunudur.

İnsan şaşıp kalıyor bazen, nedendir anlaşılmaz olanlar olabiliyor. Derneğimizin de aktif şekilde çalıştığını düşünüyorum. Etkin olması için düşünen kişiler fikirlerini serdi etmeliler. Derneğin tanıtımı yapılmalıdır. Medyada yer almalıdır.

İsmi olup ta kendisini ifade etmiyorsa etmesine yardımcı olunmalıdır. Gerçek manada görevini ifa etmesi için üzerimize düşen görevlerden kaçmamalıyız.

Dernek yönetimine katkımız olabilecek, yardımcı olabileceğimiz hususları bildirerek her konuda var olduğumuzu da bildirmeliyiz. Seçilen yönetim her işi yapmalıdır denmemelidir. Hani iki elin gücü vardı. Gücü kullanmanın yolu birlik beraberlikte yatıyor.

Düşüneniyle, yöneteniyle, yazarıyla, öğreticisiyle kafa kafaya vererek önümüze bakılmalıdır. Çekilen emekler boşa gitmemelidir. Gayretli insanlarımızı takdir etmeliyiz. Paylaşımcı olunarak üretken, çalışkan insanlara tekrar diyorum sahip çıkmalıyız.

 

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.