1. YAZARLAR

  2. Fahrettin KORKMAZ

  3. Anadolu’nun akıl ve hamiyet sahipleri “açılım” hezeyanını durduracaktır.
Fahrettin KORKMAZ

Fahrettin KORKMAZ

Yazarın Tüm Yazıları >

Anadolu’nun akıl ve hamiyet sahipleri “açılım” hezeyanını durduracaktır.

A+A-

 

 

Anadolu"nun akıl ve hamiyet sahipleri “açılım” hezeyanını durduracaktır.

 

               Anadolu coğrafyasında uğruna oluk oluk kan verilen, canlar feda edilen milletimizin efsane hasleti bağımsızlık karakteri için, yalamalaştırılma süreci başlatılmıştır. “Bağımsızlık benim karakterimdir” diyen 20.yüzyılın dik duruşlu evrensel lideri; Mustafa Kemal ATATÜRK için aşağılama ve en azından hafife alma dönemini işaret eden bir takvim, aynı merkezler tarafından işletilmeye başlatılmıştır.

               Umudun, İnancın ve Özgürlüğün yepyeni temsilcileri olduğu iddiası ile millet iradesinden teveccüh görenler, gücünü borçlu olduğu milletin iradesine tezat ve içeriğinin hayra alamet olmadığı bugüne kadar açıklanamadığından besbelli olan bir açılım sarmalını, ağrımaz başımıza sarmışlardır.

               Oysa tarihin en eski milletlerinden birisi olan milletimizin, mazisinin hiçbir sayfasında insanlık suçu ve alnında vicdan kanatacak hiçbir kara lekesi yoktur. Buna ilaveten aynı zengin kültürün küllerinden yenilenen Türkiye Cumhuriyeti"nin yüz yıla yakın geçmiş tarihinin hiçbir zaman aralığında; hiçbir tebaaya, zümreye, soya,  milliyete, ırka ve herhangi bir sülalesel topluluğa bugüne kadar bir ayırım, kayırım, tecrit, tehcir, tahkir, zulüm ve ayrıcalıklı muamele yapılmamıştır.

              Yedi yıl öncesine kadar matematiksel ifadesini henüz hiç işitmediğimiz tüm halklar; bu güne kadar ortak umutlar, ortak inançlar ve ortak değerler üzerine kurulmuş bir medeniyetin eşit ve vakarlı bireyleri olarak yüksek kardeşlik yakınlığı içerisinde yaşamlarını sürdürmektedirler.

               Bu ülkede; Çin"in Uygurlara, Ermenistan"ın Azerilere, Rusya ve Ukrayna"nın Kırım Türklerine ve Ahıskalılara, Yunanistan"ın Batı Trakya Türklerine, Bulgaristan"ın Bulgar Türklerine, Sırpların Makedon Türklerine, İsrail"in Filistinlilere, Amerika"nın siyahî zencilere, Avrupa"nın Afrika kıtasının fakir insanlarına yaptıkları ayırım ve zulmü anımsatacak hiçbir muamele hiçbir etnik kökene kesinlikle yapılmamıştır.

               Hâlbuki Amerika"da; Siyahî Özgürlük Önderi Martin Luther KİNG, 1960"lı yıllarda başlattığı hürriyet hareketinde derinlemesine haklı idi. Yine Güney Afrika"nın Özgürlük Önderi Nelson MANDELA davasında çölden güneşe kadar haklıydı. Hakkı gasp edilen halk yığınları zaten zaptı mümkün olmayacak bir kızgınlıkla özgürlük meşalesini tutuşturma sürecini çoktan başlatmışlardı bile. Liderler sadece çakmağı çaktılar.

               Bu coğrafyada güçlü bir Türk devletinden rahatsız olanlar, güçlü Türk ordusundan tedirginlik duyanlar ve hatta bu topraklara Türk Milletini yakıştıramayanlar, karanlık projelerini uygulamaya koymak için bir etnik ayrışma ve bölünüp-parçalanma beklentilerini gün yüzüne çıkarmışlardır. Bu habis emellerine ulaşmak için ise; olmayan problemleri var kabul ederek, adına “açılım” dedikleri yıkım senaryolarını Türkiye"de uygulamaya koymuşlardır.

               Adını ihanet odakları olarak adlandırabileceğimiz bu ülkenin dış mahreçli muarızlarının yaptığı bu utanmaz arızaları anlamak mümkündür. Ancak bu milletin bağrından çıkarak siyasi iradenin en yüksek noktalarını tutan nice yöneticilerimizin aynı menfur mızıka takımında ritim tutmalarını milletimiz mahşeri vicdanında gerektiği gibi değerlendirecektir. 

 

               Anadolu"nun akıl ve hamiyet sahibi sahipleri, Türk milletine kurulmak istenilen tuzakların farkına varmıştır. Bu hengâmenin böyle devam etmesi halinde güzel şeylerin değil(!) ama belki de bir milli felaketin bizleri beklemekte olduğunu, yöneticilerimiz de en kısa sürede anlayacaklar ve Anadolu"nun akıl ve hamiyet sahipleri “açılım” hezeyanını durduracaktır.

 

               Zira tarihe bakanlar geçmiş zamanın sayfalarını karıştıranlar bilirler ki; Türk Milleti"ne ihanet edenler, düşmanlık besleyenler, O"nu tarih sahnesinden silmek isteyenler bu dünyada payidar olmamışlardır. Gerek birey olsun, gerek lider olsun, gerek devlet olsun ve gerekse frekansı aynı yanlışlara odaklanmış bir zümre olsun bu hep böyle olmuştur ve iki yakası hiçbir zaman bir araya gelmemiştir. Balkanlar, Ortadoğu coğrafyası, Filistin ve Irak milletleri bu gerçeğin; o günlerden bu günlere sürüp gelen yaslı örnekleridir.

 

              Bu ülkede bin yıldan beri aynı teknede harç olmuş, tüm halkların ortak gurur kimliği olan Türk Milleti"nin müstakbel talihine kara sayfalar eklemek isteyen kan emici emperyalizme ve marjinal işbirlikçilerine bu millet geçit vermeyecektir. Hoşça kalın.

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar