1. YAZARLAR

  2. Sema MANDUZ

  3. ALMANYA'DA PKK...
Sema MANDUZ

Sema MANDUZ

Yazarın Tüm Yazıları >

ALMANYA'DA PKK...

A+A-

ALMANYA'DA PKK...

Almanya'da yaşayan, yurttaşlarımız çok iyi bilirler ki Almanya'da PKK örgütü hem yasak,hem de serbest. Şimdi soracaksınız bu nasıl olur diye?!

PKK, 1993'ten beri Almanya'da yasaklanmıştır. PKK örgütü resmen Alman kanunlarına göre yasaklanmıştır. Fakat farklı isimler altında dernek, cemiyet vs sosyal faaliyetlerini sürdüren örgüt
Almanya ve Avrupa'nın bir çok yerinde dernekçilik adı altında sosyal ve de ekonomik olarak
Avrupa’daki faaliyetlerini sürdürmekte buralardan para toplamakta. Hatta dağlara bile 'savaşcı' peşmerge gönderen PKK, örgütü Avrupa’da çok rahat hareket edebiliyor. Bunu bilen Avrupa devletleri hiç bir çaba göstermeden olan bitene göz yummakta. Avrupa’da yetişen gençlerin PKK örgütü tarafından dağlara gönderilmesi ve bu gönderilen gençlerinin çoğunun akıbeti bilinmemekte?
Almanya'da, Avrupa’da yaşayan bir çok yurttaşımızın çocukları kayıp ve bu güne kadar çocuklarını arayan aileler mevcut. ‘Savaşçı' veya peşmerge olarak yada diğer adıyla ‘gerilla’ olarak giden
bu çocukların çoğu...
PKK,kamplarında büyük sıkıntı ve zorlu şartlar altında geleceği olmayan Avrupa, ABD, İsrail, Ermenistan ülkelerinin destekledikleri PKK örgütünün parçala, böl, şiddet içeren siyasetine kurban gitmekte.
Durum böyle olunca KCK/PKK, stratejik ve iktisadi menfaatleri doğrultusunda gizlice duran güçlerin nizami harp çabaları ve Türkiye bölgesini karıştırma amaçlı yapılmak istenen faaliyetlerini sürdürmekte.

Ve gelelim Türkiye'ye Doğu, Güneydoğu ve şimdilerde Doğu Akdeniz bölgesine yavaş yavaş kaymaya çalışan PKK örgütü faaliyetlerini geliştirmekte. Bu tehlikeyi önceden sezmek tedbir geliştirmek ve bu korkunç örgüte karşı durmak gerekiyor. Sadece Avrupa, ABD, İsrail, Ermenista'nın PKK örgütüne verdikleri desteğin dışında Şam rejimi ile istihbarat kuruluşunun ve arkasındaki kendi stratejik ve iktisadi menfaatler doğrultusunda gizlice duran güçlerin nizami harp çabaları Türkiye'yi karıştırma ve bölme amaçlı oynanan oyunlardır.
Türki'ye bu oynanan oyunları boşa çıkarmalı...

Şimdi bana soracaksınız, neden PKK'yı yazıyorsunuz?

Şöyle ki bir çok Kürt kökenli aile bu bölünmeye karşı. Çocukları dağa çıkartılan aileler perişan ve çoğu aile çocuklarını aramakta. Bir oğlu asker, diğer oğlu dağlarda olan ailelerimiz var.
Kandırılan, beyni yıkanan bir çok Kürt genci var ve bunlar şiddete, cinsel tacize ve büyük sıkıntılara maruz kalıyorlar.
Kaç Kürt kızı, kaç Kürt genci bu çirkin oyunun içerisinde ya öldürülüyor, ya da kayıp edilerek akıbetleri bilinmemekte...
Oğlu askerde şehit edilen bir anne Türkçe ağıt yakarken, diğer anne Kürtçe ağıt yakıyor.
Şehit edilen asker, polis vs güvenlik güçlerimizin çoğu da Doğu kökenli. Durum böyle olunca PKK hangi Kürt Halkının savunucusu.
Biri hain örgüt PKK ile dağda, diğeri T.C. askeri olarak  askerlik görevini yapmakta.
Bence kardeşi, kardeşe vurdurmaktan başka bir işe yaramıyor PKK...

Saygı ve de sevgilerimle... Hoş kalınız

Önceki ve Sonraki Yazılar