1. HABERLER

  2. SPONSORLU

  3. Alfa Group ile Gücü Hissedin!
Alfa Group ile Gücü Hissedin!

Alfa Group ile Gücü Hissedin!

Alfa Group ile Gücü Hissedin!

A+A-

Makineleşmenin başlangıcı olarak kabul edilen sanayi devrimi mekanik çalışma prensibine bağlı olarak işleyen ve insan gücünü hafifletmek amacıyla çalışan bir yapıdaydı. Sonraki yıllarda gelişim sürecinde pek çok yenilikle elektronik sistemlerin keşfedilmesi elektro – mekaniği ortaya çıkararak çok daha kararlı bir makine gücünün elde edilmesini sağladı.

Yaşadığı her dönemde hayatını kolaylaştırmak amacıyla ihtiyaçları doğrultusunda sürekli yeni bir şeyler geliştiren insanoğlu, ortaya çıkardığı buluşları da yine insanlığın hizmetine sunmuştur. Makineleşme sürecinin daha da ilerlemesiyle pek çok sektör insan gücünü ağır işlerde kullanmayı bırakarak makine gücünü tercih etmiş ve bu süreç çeşitli güç ve güç aktarım sistemlerini ortaya çıkarmıştır. Bu sistemlerin günümüzde bilinen ürünü olan redüktör ve redüktörlü motor sistemleri güç aktarım amacıyla tümleşik yapıların çalışmasında temel rol üstlenmektedir.

Kısaca redüktörü tanımlamak gerekirse; bir dönme hareketinin devir - tork oranını dişliler yardımıyla değiştiren dişli sistemi olarak adlandırılır. Vites kutularıyla birlikte dişli çark düzeneklerinin paralel dişli dizilerinin bir elemanıdır. Yapısal bakımdan redüktörler, gövde içine yerleştirilmiş dişli çarklar, miller, yataklar vb. gibi parçalardan oluşan sistemlerdir. Akademik olarak tanımı ise, elektrik motorlarının yüksek dönüş hızlarını makineler için gerekli olan dönüş hızlarına düşürmek için tasarlanan kapalı dişli düzenekleridir.

Günümüzde, ağır sanayi başta olmak üzere kullanmakta olduğumuz araçlar, iş makinaları ve fabrikalarda redüktörler hayatımızı pek çok noktasında farkında olmasak da yer almaktadır.

Alfa Group, güç aktarım sistemleri alanında yılların verdiği tecrübe ve güven ile kendini sürekli geliştirmekte ve geliştirdiği güç aktarım sistemleri ile sanayi ve endüstri kesimine hizmet vermektedir.

http://www.alfareduktor.com/

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.