1. YAZARLAR

  2. Fahrettin KORKMAZ

  3. AKP’NİN OLMAZSA OLMAZ SEVGİLİ "AÇILIM"I
Fahrettin KORKMAZ

Fahrettin KORKMAZ

Yazarın Tüm Yazıları >

AKP’NİN OLMAZSA OLMAZ SEVGİLİ "AÇILIM"I

A+A-

AKP"NİN OLMAZSA OLMAZ SEVGİLİ "AÇILIM"I

              Türkiye insanının yüksek devlet büyüğü Sayın Recep Tayip ERDOĞAN, “Analar ağlamasın” diyerek “Kürt açılımı” her ne pahasına olursa olsun devam edecektir demiştir.

               Bu ifadesinin zımni açılımında; sanki masumiyet içerisindeki bir kitleye yapılan amansız saldırı ve zulümlerin ardından,  vicdan rahatlaması sağlayacak elzem bir açılımın yapılmasının derin ihtiyacından bahseder gibidir Sayın Başbakan.

               PKK"lı cellâtların İstanbul"da İETT otobüsüne attıkları Molotof kokteylle gaddarca yakılan Serap kızımızın hayatını kaybettiğini öğrendik. Sadece ciğerleri cayır cayır yanan analar ağlamıyor artık. Tüm bir ülke ağlıyor şimdilerde. Yine de açılıma devam mı Sayın Başbakan"ım?Vicdandan nasipli tüm kahir kitleler figan içindeler şimdi. Açılıma hâlâ devam mı Sayın İçişleri Bakan"ım?

               Habur"dan giriş yapan barış elçileri(!) geldikleri günden buyana, fellik fellik paneller düzenliyorlar ve basın toplantıları yapıyorlar. Halkı galeyana getiriyorlar ve provokatörlük yaparak milletimizin birlik mayasına zehir akıtıyorlar. Pişman olmayan bir terör örgütü mensubu ne yaparsa onu yaparak, büyük gruplar halinde devletin ve milletin can ve mal güvenliğini tehdit ederek çılgınca saldırılar yapıyorlar. Ne olduğunu sır gibi sakladığınız açılıma hâlâ devam mı Sayın Başbakan"ım? En mağrur ruh haliniz ve vücut dilinizle ifade ettiğiniz gibi, sahiden açılıma devam mı Sayın İçişleri Bakan"ım?

             Dünyanın hangi ülkesinde teröristler bu şekilde kahramanlar gibi karşılanır ve mobil yargılama adliyeleri ile teröristin ayağına gidilerek alelacele yapılan yargılamalarla af edilerek hemen serbest bırakılırlar. Dünyanın hangi uygar ülkelerinde bir devlet, teröristlerden neredeyse özür dileyecek duruma düşürülür? Dağdan henüz inmiş ve elinin bulandığı kan miktarı henüz bilinmeyen terör savunucularının yurdun her yöresinde serbestçe basın toplantısı düzenlemesine dünyanın neresinde izin verilebilir? Bakınız şimdi o basın toplantısı düzenleyenler arkalarına kalabalıkları toplamışlar, ülkenin caddelerini, sokaklarını ve şehir merkezlerini yangın yerine çevirmişlerdir. Sahi  milletin anlayamadığı bu açılıma hâlâ devam mı Sayın Başbakan'ım ve Sayın İçişleri Bakan'ım?

            Her şeye rağmen ve bütün olumsuzluklara rağmen açılıma büyük bir süratle devam edileceğini TBMM"de yaptığı basın açıklamasında büyük bir mağrurlukla aktaran Sayın İçişleri Bakanı, dakikalar sonra Tokat"tan tokat gibi bir kara haber almıştır. Masumiyeti üzerine kelimeler dizilen “Açılım”  boğazlarda düğümlenmiştir. Zira Tokat"ın Reşadiye İlçesi"nde yol kontrolü yapan jandarma erlerimiz pusuya düşürülerek yedi fidanımız şehit edilmiştir. Şehit ailelerinin, şehit yakınlarının ve Türk Milleti"nin yüreğine düşen bu ateşin sönmesi ve kesinlikle söndürülmesi gerekmektedir. Ancak her ne pahasına olursa olsun sürdürüleceği binlerce kez ifade edilen bu “açılım”; yangında körük görevi görür gibi, terörü azdırmaktadır. Sizler! Sayın Başbakan"ım ve değerli İçişler Bakan"ım, ne menem bir şey olduğunu açıklayamadığınız bu açılıma hâlâ devam edecek mi siniz?

                Ülkemiz PKK ve DTP"nin el ele vererek güçlendirdiği bir çatışma ortamıyla kaosa ve bir iç savaşa doğru yükselen bir ivme ile sürüklenmektedir. Bu kargaşanın ayak sesleri; Diyarbakır"dan, Mardin"den, Hakkâri"den, İzmir"den ve İstanbul"dan ses vermeye başlamıştır. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ise, hâlâ terör örgütü üyelerinin yeniden yargılanmasını ve taş atan çocukların suçlarının hafifletilmesini öngören kanun teklifleri ile meşguldürler. 

                Ne pahasına olursa olsun açılıma devam ifadesi büyük laftır. Büyük lokma çiğnenebilinir, ancak büyük laf edilmemelidir. Vatanın kan revan içerisinde konulmasına rağmen, hükümranlığımızın askıya alınarak, okul bahçelerindeki bayraklarımızın gönderden indirilerek yakılmasına rağmen, on binlerce insanımızın öldürülmesine rağmen, sokaklarda can ve mal emniyetinin kalmamasına rağmen bir açılım olmaz. Milli birlik ve beraberliğimizin, huzur ve barışımızın yok edilmesine rağmen, “açılım yapılacaktır” söylemi ucuz ve gafletle veya dalalet ile sarf edilmiş bir cümledir ki, bu şartların neticesindeki bir açılım, yapılmadan ve gelmeden kahrolsun. Ne pahasına olursa olsun asla değil, ancak milletimizin onurunu ayaklar altına almadan ve milli kimliğimize zeval vermeden, vatan bütünlüğümüzü tehlikeye düşürmeden yapılacak açılımların haricindeki her açılım talebi hastalıklıdır ve birer illettir. Ta ki, bu açılımın adı: “AKP"nin olmazsa olmaz sevgili açılımı” da olsa. Hoşça kalın.

Önceki ve Sonraki Yazılar