1. YAZARLAR

  2. Fahrettin KORKMAZ

  3. AKP % 50 OY ALACAK YUTTURMACASI
Fahrettin KORKMAZ

Fahrettin KORKMAZ

Yazarın Tüm Yazıları >

AKP % 50 OY ALACAK YUTTURMACASI

A+A-

 

AKP % 50 OY ALACAK YUTTURMACASI: 

               AKP kurulduğundan bugüne kadar en yüksek başarı çıtasını bu seçimlerde yakalayacağını ve %50 oranla kendi tüm başarılarını egale ederek tepe yapacağı toplumun tüm kesimlerine medyanın tüm gücü ile pompalanmaktadır. Oysa bu masal hayalin gerçekleşmesine ihtimal yoktur. Zira ilk kez bu seçimde AKP mazlum ve mağdur elbisesinden soyunmuş bir şekilde bu seçime girmektedir.

 

               Devletin başına dindar Cumhurbaşkanı gelmelidir masumiyeti gerilerde kalmıştır bugün. Askerin darbe yapacağı tezleri ve 28 Şubat manivelası çoktan kullanılmıştır artık. Daha yeniden açılacak, kazılmamış silah bahçeleri ve bomba mahzenleri kalmamış gibidir artık. Ergenekon’dan iş çıkarılamaz bir noktaya gelinmiştir bugün. Türban istismarının nihayetsiz gibi görünen deniz ufukları tükenmiştir bugün. İmam hatip çilekeşlerinin sorunlarına neşter atılmıştır ve eziyet mazeretleri tükenmiştir bugün. Bu ülkedeki Müslümanların Senegal’in Amerika’daki zencileri konumu son bulmuştur bugün.

 

               Bu ülkede statükolar devrinin kapandığı ve yenilik mimarlarının iş başında olduğu hamasetleri kulakları yeterince tırmalamıştır ve ilave her katresi çınlama yapmaktadır bugün. Ekonomik krizin pas geçtiği ve teğet geçtiği tekerlemeleri can sıkar ve yürek daraltan bir cümleye dönüşmüştür bugün. Demokratik açılım, Kürt açılımı ve kardeşlik projeleri; Kuzey Afrika projeleriyle ilintilenir hale gelmiştir bugün. İmralı ile yapılan müzakereler kuşku ve güvensizlik bunalımları oluşturmuştur bugün. Yeni Anayasa’daki belirsizlikler ve uygulama farklılıkları; toplumun hafızasında lekeler oluşturmaya başlamıştır bugün. Anadolu insanı ilk kez artık bölünmenin bu kadar gerçeğe dönüşmeye başladığının farkına varmıştır ve 12 Haziran’da AKP’nin yeniden güçlü bir şekilde iktidar olması halinde parçalanmanın Türkiye’nin bir gerçeği olacağı zihinlere oturmuştur bugün. AKP’nin yeniden iktidara gelmesiyle Kürdistan’ın kurulması arasındaki derin muhayyel ilişki; toplum vicdanında kabul görmeye başlamıştır bugün.

 

               Türk Milleti ilk kez bu denli bölünüyoruz telaşını gündemine almıştır bugün. Telefon dinlemeleri ve hükümetin kurumlar aracılığı ile yansıttığı baskılar; korku boyutlarına ulaşmıştır bugün. Asker ve polis arasındaki dengelerin zıt istikametlerde rekabet boyutu kazanması; toplumda bir endişe tsunamisi oluşturmaya başlamıştır bugün. Yargının hükümet hiyerarşisinin güdümüne terk edilmiş olma kaygısı toplum kanaatine ilk kez yerleşmeye başlamıştır bugün. Onlarca yılın yapamadığı bir yıkım gerçekleşerek ülkede tarihin işsizlik rekorları kırılmıştır ve gelir dağılımındaki asimetrik uçurum toplumsal patlamaya doğru sel hızıyla yürümektedir bugün. Esnaf bitmiştir ve toplumu ayakta tutan orta direk felç edilmiştir bugün. Çalışan toplum kesimi bile açlık sınırının altında maaş alabilmektedir, KPSS’deki ve YGS’deki sınav rezaletleri toplumda güven endeksini ölçü dışı bırakmıştır bugün.

 

               Dış politikada sıfır sorunu yakalayabilmek için millet ve devlet itibarının sıfırlanması; toplum tarafından ayan beyan hissedilir olmuştur bugün. ABD ve AB’nin çizmiş olduğu güzergâh ile belki bu ülke duvara çarpmayacaktır. Ancak bu sonu bilinen yolun varış istasyonunun bir uçurum olacağı gerçeği vicdanlarda ve toplumun feraset aynasında çok berrak hale gelmiştir bugün.

 

               Avrupa Birliği kelimelerinin artık çok şişebilen bir balon markası olduğu gerçeği, toplumun en sağır kesimlerinin bile kulağında yer etmiştir bugün. Türk toplumunun binlerce yıllık tarihi müddetince ilk kez fert başına bu denli borçlandırıldığının gerçeği görülmüştür bugün. Çok az miktarda bir kesim alabildiğine zenginleşirken, toplumun kahir çoğunluğunun yoksullaştırıldığı hususu, bilmeyen her bireye bizzat yaşattırılarak öğretilmiştir bugün. Artık toplum olarak dünyanın en yüksek fiyatlı mazotunun, en yüksek fiyatlı benzininin Türkiye’de Türk halkına satıldığı herkes tarafından öğrenilmiştir bugün. Bir tarım ülkesi iken tarım mamullerine nasıl muhtaç edildiği, bizzat yaşatılarak vicdan terazilerine nakşedilmiştir bugün. Türkiye coğrafyasının %23,5 lik kısmının İsrailli, Amerikalı ve İngiliz asıllı ecnebi şirketlere 50 yıllığına nasıl peşkeş çekildiği; grafiklere bile şablon edilmiştir bugün.

 

               Bütün bu gerçekler orta yerde dururken, seçim tabldotundan %50 oranla milletin siyasi iradelerinin AKP menüleri olarak şekilleneceği yaygın şekilde öğütlü medyada yayımlanmaktadır bugün. Yansıtılan tüm anketler toplumu tümden afyonlamak için yapılmaktadır veya olası seçim hilelerine zemin yaratmak için hesaplanmaktadır bugün. Şimdi duyarlı kitlelere düşen görev; 12 Haziran’a kadar teyakkuz halinde olmak, ülkeyi niyetinde Karunlaşma olmayacak, ihtirasında firavunlaşma olmayacak ve davranış planında asla belamlaşma barındırmayacak millet evlatlarına ülkenin yönetimini devretmek olmalıdır bugün. Bunun yapılabilmesi halinde ise; AKP’nin “% 50 OY ALACAK YUTTURMACASI” bir kasıtlı hayal olmaktan ileriye gidemeyecektir ve yarınlar bugünlerin karanlığından çıkış günlerimiz olacaktır. Hoşça kalın.

  

 

Önceki ve Sonraki Yazılar