1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Ak Parti adaylarını tanıtıyor
Ak Parti adaylarını tanıtıyor

Ak Parti adaylarını tanıtıyor

Başbakan Erdoğan, Ak Parti aday tanıtım toplantısında konuşma yaptı.

A+A-

 AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'da AK Parti milletvekili adayları tanıtım toplantısına katıldı. Erdoğan, il başkanları ve milletvekilleri adayları ile bir araya gelen Erdoğan, konuşmasında şunları söyledi:

'ERGENEKON'UN İRTİBAT OFİSİ'
"Ergenekon’un üye kayıt ofisini bulamayanlar, şimdi kendi parti çatıları altında, Ergenekon’un irtibat ofisini açmaya karar verdiler. Dışardan aday bulamadılar, içerden, Silivri’den aday transfer ettiler. Buradan, MHP’ye, CHP’ye soruyorum; siz, milletin iradesini mi temsil ediyorsunuz, Silivri’nin iradesini mi? Siz milletin iradesini mi temsil ediyorsunuz, yoksa çetelerin, mafyanın, cuntanın iradesini mi? Siz gücünüzü milletten mi alıyorsunuz, yoksa çetelerden, mafyadan, karanlık örgütlerden mi?"

"8 buçuk yıl boyunca hiçbir tehdite boyun eğmedik. Çetelere, mafyaya, karanlık suç örgütlerine boyun eğmedik. Çetelerin karşısında boyun eğenlerden, hazırola geçenlerden olmadık. Milletin emanetini kutsal bildik. O emaneti yere düşürmedik. Türkiye'yi aydınlığa kavuşturduk. Aydınlığa tahammül edemeyenler, ışıktan gözü kamaşanlar şimdi karanlığa methiyeler düzmeye başladılar. Karanlıktan medet umuyorlar, bir bedel ödeniyor. Şu anda bir fatura ödeniyor. Biz gücümüzü milletten alır, hesabımızı da millete veririz.

"BUNDAN SONRA TEMİZELLER OPERASYONUNA DA İHTİYAÇ KALMAYACAK"
"Gücünü, yetkisi iradesini milletten almayanlar ise hesabını başka yerlere öderler. 8 buçuk yıl boyunca olduğu gibi bundan sonra da çeteler karşısında geri adım atmayacağız. Çeteler karşısında boynumuzu bükmeyecek, mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğiz. Suç örgütlerinin tekrar üreme şansı bulamayacağı gibi, kesinlikle bu ülkede bundan sonra, aynen İtalya'da olduğu gibi, temizeller operasyonuna da ihitiyaç kalmayacak. Türkiye'yi hep birlikte yeniden inşa ediyoruz.

"Bu kadro bir kez daha tüm Türkiye'yi temsil eden bir kadrodur. Burada tek etnik köken yok, tek bölge yok, tek inanç gurubu yok, burada her etnik köken, her bölge, her inanç gurubundan, her düşünce, her sosyal grup bizim 550 kişilik listemizde. Hiçkimse dışarıda bırakılmamış, ötelenmemiştir.

"Listemize bakıp da 'AK Parti'nin bazı bölgelerde umudu kestiğini' söyleyenler çok büyük bir yanılgı, çok büyük bir cehl-i siyaset içindedirler. Adayları tanımadıkları gibi, tazelenmekten korkuyor, çekiniyorlar. AK Parti hiçbir yol arkadaşını yolda bırakmaz.

"DİĞERLER HAZIRA KONUYOR, BİZ İŞLİYORUZ"
"AK Parti hiçbir bölgeden çekilmiyor, çekilmez. Bir Azeri atasözü şunu söylüyor: 'Dertsizler yeryüzüne yüktür.' Evet, bizim derdimiz var, bizi dert bu yollara düşürdü. Bizim Türkiye sevdamız, davamız var. Diğerleri hazıra konuyor, biz işliyoruz. Farkımız bu. Siz tanımıyor olabilirsiniz, o isimlerin millet nezdinde neye tekabül ettiğni kestiremiyor olabilirsiniz. Ama bizim listemizdeki 550 kişinin herbiri birikimli, deneyimi, yüreği vatan aşkıyla dolu isimlerdir.

"Önce tek millet dedik. Millet kavramının içinde bir etnik unsur yok. Tüm etnik unsurlardan oluşur. Millet budur. Hep dedik ki TC vatandaşlığı çatısı altında toplanacağız. Her etnik unsur bize göre saygındır.

"Tek bayrak dedik. Bu bayrağın rengi niçin birilerini rahatsız ediyor? Rahatsız etmemesi lazım çünkü bu bayrağın rengi şehitlerimizin kanıdır. Her yıldız bir şehittir bunu böyle bilmeniz lazım.

"Sonra tek vatan geliyor. Hepimizi bu vatana aynı oranda ortağız."

untitled-12.png

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum