1. YAZARLAR

  2. İnci TULUNAY

  3. AÇILIŞ VAR AÇILIŞ!!
İnci TULUNAY

İnci TULUNAY

Yazarın Tüm Yazıları >

AÇILIŞ VAR AÇILIŞ!!

A+A-

Neden seçim bürolarına açılış yapıldığını anlayanınız var mı? Ben anlamış değilim..Ticarethane değil, fuar değil, işyeri değil.. Bana bu kadar anlamsız gelen seçim bürosunun açılışına bakan gelir, milletvekili gelir, basın ordusu eşliğinde seçim büroları açılır. Daha önceleri halktan birileri kapılarını çaldığında ya da görüşme talep ettiğinde bir türlü görüşmeye yanaşmayan başkanlar, istisnalar kaideyi bozmaz, mahalle aralarına , cadde üzerlerine seçim büroları açıyorlar seçimden önce..Halkın arasına, hani o seçimden sonra unuttukları halkın içine..Onların yaşadığı mahallelere..Onların geçtiği caddelerin üzerine..Boy boy resimler, sloganlar, birkaç masa , sandalye..Alın size seçim bürosu..Bu arada fırsat bu fırsat bazı aklı evvel mal sahipleri boş dükkanlara yazı asmış, “Seçim Bürosu “kiralanır diye..Yani boş duracağına bir ay dahi olsun iki üç misli kira ile yolunu bulacak adam..Diğer bir yandan,halaylar, mitingler eşliğinde açılışları yapılan seçim bürolarında yapılan konuşmalar ile daha önce yaptığı hizmetleri anlatan adaylar, ya da göreve geldiklerinde ne yapacaklarını anlatan yeni adayları da taraftar grubu yalnız bırakmaz..Bu milletin zaten işi gücü yok, işi gücü olmayan adamlar iş hayali ile taraf olduğu partinin adayının peşinde seçime kadar dolanır durur. Vatandaş,bu adaylarla o görkemli açılışı yapılan seçim bürolarında  karşılıklı oturup çay kahve içer,  bireysel sözler alır..Ya işi rast gider işe alınır, çoğu sükutu hayale uğrar zaten..

   Açılışlar muhteşem, açılışlar görkemli..Davullu zurnalı.. Vatandaş bu duruma alışık, bu durum ne zaman nasıl değişir bilinmez ama, siyasiler bunu benimsemişlerdir ve yine bundan sonraki yıllarda da böyle devam edecek gibi görünüyor. Ben bireysel olarak değil, yaşadığımız şehir adına bir şeyler istiyorum.

   Bu yıla kadar bir türlü kimlik kazandırılamayan kentimize,kimlik kazandırabilecek bir belediye başkanı istiyorum. Şehrim için alt yapısı tamamlanmış yatırım alanları istiyorum Belediye hizmetleri için yapılan ihalelerin adil,gerçekçi ve mümkünse şeffaf olmasını istiyorum.Yapılan hizmetlerin , yapılmadan önce de yapım aşamasında da halka duyurulmasını istiyorum.Ayrıca, bir kurum tarafından yapılıp diğer bir kurum tarafından kazılan, şekli şemali bozulan yollara, kaldırımlara bir çözüm bulunmasını istiyorum. Şehrin arka sokaklarına en ücra mahallelerine de yol yapılsın istiyorum.Sadece devletten aldığı ve topladığı vergilerle hizmet üretmeye çalışan belediyelerin çağdaş bir yönetim kurumuna dönüşmesi için üretime yönelik çalışmalar  yapmasını istiyorum.

Sadece partiler ve isimler dolaşıyor ortalıkta..Gözle görülür , elle tutulur bir proje ile kendini  anlatana henüz rastlamadım.Siz rastladınız mı? Rastlayamazsınız, çünkü yok..

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum