1. YAZARLAR

  2. Yüksel COŞKUN

  3. ACABA LAİK CUMHURİYET DÜŞMANLARI KİMLER?
Yüksel COŞKUN

Yüksel COŞKUN

Yazarın Tüm Yazıları >

ACABA LAİK CUMHURİYET DÜŞMANLARI KİMLER?

A+A-

                             ACABA LAİK CUMHURİYET DÜŞMANLARI KİMLER?

 

      Saygıdeğer Okurlar,

 

      Geçen hafta içerisinde akşam eve giderken 50 TL bozdurmam gerekiyordu.

      Yol üstünde bulunan 4 tane bakkal dükkanına uğrayarak 50 TL.yi  bozdurmak istediğimi söyledim.

      Maalesef  hangisine sorduysam, bozukları olmadığını söylediler.

      Ama bunu söylerken de sabahtan akşama kadar o kadar satış yapamadıklarını söylemlerinden anlıyordum.

      Ve bu esnafın son yıllarda bazen siftahsız kapattıklarını, sadece devlete olan vergi borçları, kira, elektrik, su gibi borçlarını kapatırken zorlandıklarını hepimiz bilmekteyiz.

      Bu yaşadığım olay da, küçük esnafın durumunun ne kadar içler acısı olduğunu, kendi ve çocuklarının geleceği için hayatın ne kadar zorlaştığını söylemeye gerek olmadığını sanıyorum.

      Bunlar şu an ülkemizde yaşanırken, bazılarının yarattıkları mutlu azınlıkların kısa zamanda ne kadar zenginleştiklerini sanıyorum herkes görmektedir.

      Ülkemizin esas ana sorunu, zorlukla ayakta kalmaya çalışan bu ve bunun gibi vatandaşlarımızın sorunu olması gerekirken,

      Yıllarca ulu önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK"ün kurduğu Laik Cumhuriyet"te ülkemizin bağımsızlığı ve bölünmez bütünlüğünü korumakla görevli Türk Silahlı Kuvvetlerinin darbe ile ülkeyi geriye götürmek istediğini iddia edilerek yıpratılmakta,

      Ayrıca Savcıların, Hakimlerin ve Yargıçların örgüt üyesi oldukları iddia edilmektedir.

      İddia edildiği gibi örgüt üyesi oldukları söylenenler ve darbe yapmak isteyenler yıllarca bu ülkenin nimetlerinden faydalanıp devlete hizmet eden ve çoğu da saygınlığı olan kişilerdir.

      Tabii ki Laik Cumhuriyet düşmanları ile devletin imkanlarını kullanıp yanlış yapan çürük elmalar ayıklanmalıdır.

      Ve bizlerde bu kişilerin savunucusu değiliz.

      Benim burada anlamak istediğim, iddia edilen suçları işledikleri söylenenlerin aynı zamanda Laik Cumhuriyetin savunucuları olması acaba tesadüf mü?

      Diyelim ki tesadüf?

      Ama suçları mahkeme kararı ile sabitleşmiş ve haklarında dosyalar bulunan bazı kişilerin ellerini kollarını sallayarak dışarıda dolaşmaları sizce ne kadar doğrudur?

      Ayrıca biz yönetmek için başımızda bulunanların işledikleri suçlardan dolayı dokunmazlık zırhına bürünerek haklarında dosyalar bekletilirken,

      Ülkede yaşayan vatandaşların çoğunluğu aç, yoksul ve işsiz iken kendi zenginliklerine zenginlik katmaları yapılan uygulamaların bizlere samimi olduğunu gösterebilir mi?

      Kendi çıkarları uğruna 87 yıllık Cumhuriyet kazanımlarının yandaşlara peşkeş çekenlerin nasıl zengin oldukları bilinmesine rağmen niye hiç gündeme getirilmez onu anlamadığım gibi,

      Son yıllarda mal varlıkları 1 iken 10-20 kat artanların niye bu kadar kısa sürede zengin olduklarını bu kişilere anlatamayanlara da hayret ediyorum.

      Devletin imkanlarını kullanıp yanlış yapanlar ile Cumhuriyet kazanımlarını yandaşlarına peşkeş çekip halkın fakirleşmesine sebep olanların arasında sizce ne fark vardır?

      Çürük elmalar ayıklanıyor iken, bu konuda söz sahibi olanlar niçin kendileri ile ilgili bir yaptırım uygulanmasına müsaade etmiyorlar?

      Evet saygıdeğer okurlar,

      Bir vatansever olarak bizleri zor günler beklediğini söylemeden geçemeyeceğim.

      Ama çözümünde yine bizlerden olduğunu da hatırlatmak isterim.

      Bu konuda ülkemizde yaşayan sivil, resmi tüm vatandaşlarımızın sağduyulu davranıp, dış güçlerin oyunlarına alet olmamalı,

      Yazılan senaryonun parçası olan BÖL, PARÇALA, YUT taktiğine karşı, birbirimize BARIŞ, SEVGİ ve KARDEŞLİKLE yaklaşarak SEVGİNİN KAZANMASINA yardımcı olmalıyız.

      Saygılarımla,     

      KALPLERİNDE SEVGİ TAŞIYANLAR

      ÇEVRESİNİ AYDINLATAN IŞIKLAR SAÇAR

                                                                                                                

Önceki ve Sonraki Yazılar